צעיר מגן יבנה שדקר למוות את אביו ופצע את אמו נמצא לא כשיר לעמוד לדין

חוות דעת פסיכיאטרית קבעה כי פנחס קינן, שתקף בדקירות את הוריו בספטמבר, לא היה אחראי למעשיו ולכן לא צפוי לעמוד לדין פלילי. הוא ישהה במעצר במרכז לבריאות הנפש לתקופה קצובה

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה לבית המשפחה בגן יבנה, בספטמבר
הכניסה לבית המשפחה בגן יבנה, בספטמברצילום: אילן אסייג

חוות דעת פסיכיאטרית שהובאה היום (שני) בפני בית המשפט המחוזי בלוד קבעה כי פנחס קינן, שדקר למוות את אביו ופצע באורח קשה את אמו, אינו כשיר לעמוד לדין ולא היה אחראי למעשיו. הפרקליטות הסכימה כי קינן, תושב גן יבנה שהואשם ברצח ובניסיון רצח, ישהה במעצר במרכז לבריאות הנפש עד שתתקבל החלטה משפטית בתיק, שצפויה לקצוב את התקופה שבה ישהה במקום. הפרקליטות לא צפויה לערער על חוות הדעת, וככל שזו תתקבל - קינן לא יועמד לדין פלילי.

לפי חוות הדעת, שנערכה על ידי ד"ר חיים גרינשפן, מנהל המחלקה הסגורה במרכז לבריאות הנפש בבאר יעקב, קינן "אינו כשיר לעמוד לדין וגם בעת המעשה הנטען לא יכול היה להבחין בין טוב לרע".  על פי כתב האישום נגד קינן, בספטמבר אשתקד הוא דקר את אביו בזמן שישן ולאחר מאבק עמו הצליח להביא למותו. כמו כן, הוא דקר את אמו שניסתה להגן על האב ופצע אותה באורח קשה. את מעשיו ביצע קינן בשעות הלילה, ובמהלכם צעק "זה מה שהשם רוצה".

סנגורו של קינן מטעם הסנגוריה הציבורית, עו"ד רון אלון, מסר כי: "חוות הדעת הוגשה לאחר תקופת הסתכלות ממושכת במחלקה סגורה שכללה בדיקות רבות, וממנה עולה כי הוא סובל ממחלת נפש ושרוי כעת במצב פסיכוטי פעיל. כמו כן, בעת ביצוע המעשים הוא פעל בהשפעת מחשבות שווא, ולכן אינו אחראי למעשים המיוחסים לו. מהיכרותי עם פנחס, לא הופתעתי מתוצאות חוות הדעת". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ