בית המשפט המחוזי דחה את בקשת נתניהו; משפטו ייפתח בשבוע הבא

פרקליטי נתניהו טענו כי חומרי החקירה לא הועברו אליהם ולכן הם מבקשים לדחות את הדיון. בית המשפט קבע כי הטענות לא רלוונטיות מאחר שמדובר בדיון להקראת כתב האישום

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, אתמול
נתניהו בלשכת ראש הממשלה בירושלים, אתמולצילום: אמיל סלמן

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה היום (שלישי) את בקשתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לעכב ב-45 ימים את פתיחת משפטו. הדיון הראשון במשפט יתקיים ביום שלישי בשבוע הבא, 17 במארס, ונתניהו מחויב לנכוח בו. נתניהו עומד לדין בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים בתיקים 1000, 2000 ו-4000.

פרקליטי נתניהו ביקשו לדחות את פתיחת המשפט בטענה כי לא קיבלו את חומרי החקירה המלאים. ‏בית המשפט קבע כי הנימוק לא רלוונטי מאחר שמדובר בדיון הקראה בלבד של כתב האישום ולכן פרקליטי נתניהו לא צריכים להתכונן עם חומרי החקירה.

את הבקשה לדחיית המשפט הגישו הפרקליטים בשל מחלוקת על אופן העברת חומרי החקירה המלאים בתיקים. הסנגורים של ראש הממשלה עדיין לא קיבלו את כל חומרי החקירה, שכן עד שלב השימוע - שנערך באוקטובר - מועברים רק עיקרי החומרים. 

הפרקליטות הכינה את חומרי החקירה המלאים עבור סנגורי נתניהו, אולם עורכי דינו של ראש הממשלה לא ניגשו לקחת אותם ודרשו מהפרקליטות לסרוק אותם עבורם. סנגרו של נתניהו, עו"ד עמית חדד, ציין במכתבו כי רק שלשום הודיעה הפרקליטות שחומרי חקירה עומדים לרשות הסנגורים, וכי קיימים חומרים דיגיטליים ואחרים שעדיין לא מוכנים לעיון.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ