שופטי המחוזי החליטו: משפט נתניהו יידחה בחודשיים בשל התפשטות הקורונה

המשפט שהיה צפוי להיפתח ביום שלישי השבוע יידחה ל-24 במאי, לאחר שאמיר אוחנה הודיע הלילה כי פעילות בתי המשפט תוקפא למעט דיונים דחופים. גם הדיון בעניינם של נוני מוזס ובני הזוג אלוביץ' יידחה

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו אמש במסיבת עיתונאים
נתניהו אמש במסיבת עיתונאיםצילום: אלכס קולומויסקי

שופטי בית המשפט המחוזי בירושלים הודיעו היום (ראשון) כי משפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו יידחה בחודשיים בעקבות התפשטות נגיף הקורונה והכרזת שר המשפטים, אמיר אוחנה, על מצב חירום בבתי המשפט.

על פי החלטת שלושת השופטים שידונו בתיק, רבקה פרידמן-פלדמן, משה בר-עם ועודד שחם, המשפט שהיה צפוי להיפתח ביום שלישי השבוע נדחה ל-24 במאי. ההחלטה תקפה גם למשפטם של מו"ל ידיעות אחרונות, נוני מוזס, בעלי בזק וואלה שאול אלוביץ' ורעייתו איריס אלוביץ'.

אוחנה בירושלים, החודשצילום: אוהד צויגנברג

אוחנה הודיע לפנות בוקר כי פעילות בתי המשפט תוקפא למשך יממה למעט דיונים דחופים. לפי ההנחיה, בתי המשפט יעבדו במתכונת חירום וידונו רק במקרים של הארכת מעצר ושחרור בערבות, מעצר מינהלי, עתירות דחופות לבג"ץ, סעדים זמניים דחופים בעניינים אזרחיים, ועניינים דחופים בהוצאה לפועל.

ההנחיות ניתנו ארבע שעות אחרי מסיבת העיתונאים שבה פירט נתניהו את צעדי החירום אך לא נכללה בהן הקפאת פעילות בתי המשפט. לפי הודעת דוברות שר המשפטים, הצעד בוצע "כחלק מהמאמץ הלאומי למנוע את התפשטות נגיף הקורונה... בהתאם להמלצת הגורמים המקצועיים במשרד הבריאות ובתיאום עם הנהלת בתי המשפט והיועץ המשפטי לממשלה". 

לפני כשבועיים הרחיב אוחנה את סמכויותיו כך שיוכל להקפיא את פעילות בתי המשפט בשל התפשטות נגיף הקורונה. תקנות סדרי הדין במצב חירום של בתי המשפט, אפשרו עד כה לשר המשפטים להקפיא את הפעילות בשל מצב ביטחוני בלבד. כעת, עם החתימה על התקנה החדשה יכול אוחנה להקפיא את הפעילות גם בעילות של פגעי טבע ופגיעה בבריאות הציבור. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ