מפקד כלא עופר הודח כי אישר לזר לקנות סיגריות לאסירים ב-150 אלף שקל

האסירים הביטחוניים הפסיקו לקבל כספים ממשפחותיהם עקב סגירת בנקי הדואר ברשות, וככל הנראה לחצו על מפקד הכלא לאשר את הצעד. לפי הערכות במערכת הביטחון, הרשות הפלסטינית היא מקור הכסף

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא עופר, ב-2019
כלא עופר, ב-2019צילום: אוליבייה פיטוסי

מפקד כלא עופר הודח היום (ראשון) מתפקידו, כיוון שאישר לתושב מזרח ירושלים לרכוש סיגריות בשווי כ-150 אלף שקל לאסירים הביטחוניים בקנטינת הכלא. זאת בניגוד לנהלים, בייחוד מאחר שבתקופה זו נאסר על כל גורם חיצוני להיכנס לכלא עקב התפשטות מגפת הקורונה.

לדברי גורמים במערכת הביטחון, ניצב-משנה רפי ג'אנה אישר ביום שישי האחרון לאדם שאינו מורשה להיכנס לכלא ולרכוש לאסירים סיגריות בקנטינה בכסף ממקור לא ידוע, כאשר לאחר מכן הסיגריות הועברו לאסירים. לדברי הגורמים, מדובר בכסף מזומן שייתכן שמקורו ברשות הפלסטינית. הצעד נעשה ללא אישורים כלשהם וללא בחינת מקור הכסף, ועל כן הוחלט להדיח את מפקד הכלא מתפקידו. 

אסיר ביטחוני וסוהרים, ב-2017צילום: שב"ס

הצעד נעשה לאחר שהאסירים הביטחוניים לא קיבלו את הכספים המועברים לפקדונם האישי ממשפחותיהם, זאת בשל סגירת בנקי הדואר ברשות הפלסטינית עקב משבר הקורונה. לדברי אחד הגורמים, מפק הכלא קיבל את ההחלטה ככל הנראה בשל לחץ של האסירים.

מדוברות שב"ס נמסר כי "ממלא מקום הנציב החליט היום להעביר את מפקד כלא 'עופר' מתפקידו לאחר שנמצא שכשל בהחלטה פיקודית. ההחלטה השגויה מתייחסת לאישור שנתן המפקד לרכישה מרוכזת של סיגריות לאסירים מבלי שניתן לכך אישור. האירוע נמצא בבדיקה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ