יועץ ראש הממשלה לראשת מח"ש: "בקרוב תחתמי אבטלה"

ראשת מח"ש חתמה על מכתב שגינה את מ"מ פרקליט המדינה, וכתבה לעובדי המחלקה: "עלינו להשמיע את קולנו באופן חד וברור אל מול המתרחש". היועץ יונתן אוריך: לא איימתי, מוטב שתקבל את ההחלטה בעצמה

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יונתן אוריך בסמוך למשרד רה"מ בירושלים, בשנה שעברה
יונתן אוריך בסמוך למשרד רה"מ בירושלים, בשנה שעברהצילום: אוהד צויגנברג

יועץ ראש הממשלה יונתן אוריך כתב היום (שישי) כי ראשת מח"ש קרן בר מנחם "בקרוב תחתום אבטלה". אוריך כתב זאת בתגובה לחתימתה של בר מנחם על המכתב ששיגרו הבוקר בכירי הפרקליטות נגד ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד. בר מנחם כתבה לעובדי המחלקה: "עלינו להשמיע את קולנו באופן חד וברור אל מול המתרחש". לאחר מכן הבהיר אוריך: "לא איימתי על ראשת מח"ש, מוטב שתקבל את ההחלטה בעצמה".

הבוקר שיגרו בכירים בפרקליטות המדינה מכתב לאלדד, שבו גינו בחריפות את המתקפה שלו על היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בר מנחם, שחתומה על המכתב, פירטה בפנייה לעובדי מח"ש כי "המכתב הוצא לאחר דיונים רציניים, מחשבות ולבטים. בדרך כלל אנו נוהגים באיפוק וכך נהגנו עד כה". לדבריה, "עם זאת, הבנו כי שתיקה ואיפוק בעת הזו אינם הדרך הנכונה. פעלנו כך מתוך דאגה עמוקה וכנה לארגון החשוב שלנו ולמערכת אכיפת החוק בכללותה".

ראשת מח"ש קרן בר מנחם בבית הפרקליט בתל אביב, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

אוריך חשוד בהטרדת עד המדינה בתיק 4000 שלמה פילבר. במסגרת החקירה בוצע חיפוש לא חוקי בטלפון שלו ושל יועצים נוספים. בציוץ בטוויטר כתב היום אוריך: "בר מנחם לא עשתה כלום על התלונות שהגשנו לה על פעולות בלתי חוקיות שביצעה המשטרה נגדנו בחקירה, למרות שבית משפט השלום, המחוזי והעליון קבעו שהיו הפרות בוטות וקיצוניות של זכויות נחקרים בחקירתנו. אין לה זמן כנראה. זמן לחתום על עצומות יש לה. בקרוב תחתום אבטלה". לאחר מכן כתב אוריך בטוויטר כי "לא איימתי על ראשת מח"ש", אך הוסיף כי הוא סבור שעליה לסיים את תפקידה וכי "מוטב שתקבל את ההחלטה בעצמה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ