נתניהו: הטענה כי אני מעוניין לחסל ציבורית את היועמ"ש היא עלילה שקרית ומזעזעת

ראש הממשלה אמר את הדברים בתגובה לפרסום של גידי וייץ ב"הארץ", שלפיו מנדלבליט חש שמאזינים לשיחותיו ועוקבים אחריו. בנו של נתניהו, יאיר: מנדלבליט רדף חיילים כשהיה פרקליט צבאי ראשי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה בירושלים, בחודש מארס
נתניהו במסיבת עיתונאים במשרד ראש הממשלה בירושלים, בחודש מארסצילום: אמיל סלמן

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שישי) לפרסום אתמול של גידי וייץ ב"הארץ", שלפיו היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט סבור שראש הממשלה מעוניין לחסל אותו מבחינה ציבורית. לדברי נתניהו, מדובר ב"עלילה שקרית מזעזעת נוספת נגדי, המיוחסת הפעם ליועץ המשפטי לממשלה".

"הזדעזעתי לקרוא היום את הכתבה של גידי וייץ בעיתון 'הארץ'", כתב נתניהו בחשבון הטוויטר שלו. הוא הוסיף שבעבר "רוני אלשיך העליל עליי עלילה שקרית והזויה כאילו שלחתי חוקרים נגדו", ו"ניצב רוני ריטמן גם הוא העליל עליי ועל רעייתי עלילה שקרית והזויה כאילו שלחנו את השוטרת שהתלוננה נגדו על הטרדה מינית".

אתמול פורסם ב"הארץ" כי מנדלבליט סבור כבר חודשים רבים שהמשך שלטונו של נתניהו מסוכן למדינה, וכי הוא משוכנע שראש הממשלה, בעיקר אחרי שהוגש נגדו כתב אישום, יעשה כל שביכולתו כדי לרסק את מערכות אכיפת החוק והמשפט. בכתבה נכתב כי החשדנות של היועץ המשפטי לממשלה כלפי נתניהו ואנשי הכוורת שלו כה רבה, עד שבמרוצת החודשים האחרונים הוא אמר לכמה מהכפופים לו שהוא משוחח בטלפון כאילו הוא נתון להאזנה ונע ממקום למקום כאילו עוקבים אחריו.

כמה דקות לפני הציוץ של ראש הממשלה כתב בנו, יאיר נתניהו, כי בזמן שהיה הפרקליט הצבאי הראשי, מנדלבליט "אימץ וקיבע בצה"ל את דו"ח גולדסטון האנטישמי של האו"ם, פיתח שיתופי פעולה בין צה"ל לבין עמותת השמאל הקיצוני כמו בצלם ושוברים שתיקה, רדף חיילי צה"ל שהרגו מחבלים, ונתן הוראות מגבילות לחיילים קרביים בזמן מלחמה, שעלו בחיי חיילים".

בפברואר פורסם ב"הארץ" כי נתניהו ואנשיו אוספים מידע שלילי על מנדלבליט. ראש הממשלה ניסה להשיג באמצעות שליחים את התמלילים המלאים מפרשת הרפז, בניסיון לפתוח מחדש את חלקו של מנדלבליט בפרשה. הכוונה היתה להציף בדרכים שונות את החומר, שעל רובו מוטל צו איסור פרסום, כדי לערער את מעמדו של מנדלבליט.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ