גופת אשה נמצאה בבת ים; החשוד ברצח: בן זוגה, שריצה מאסר על תקיפתה

האשה נמצאה עם סימני דקירה רבים על גופה, לאחר שבן הזוג התקשר למשטרה ודיווח שרצח אותה. החשוד הורשע פעמיים בתקיפת נשים והמשטרה הזהירה כי "הוא נוטה לנהוג באלימות כלפי בנות זוגו"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
 זירת הרצח בבת ים, הערב
זירת הרצח בבת ים, הערב צילום: מגד גוזני

גופת אשה כבת 50 עם סימני דקירה רבים נמצאה הערב (ראשון) בבית בבת ים. שוטרים הגיעו למקום לאחר שבן זוגה של האשה, גבר בשנות ה-50 לחייו, התקשר למשטרה ודיווח כי רצח אותה. החשוד הורשע בעבר בתקיפת האשה ונידון לשישה חודשי מאסר. בעבר הורשע בתקיפת אשה נוספת וריצה שישה חודשי עבודות שירות.

השוטרים מצאו את החשוד ליד גופת האשה, ולדבריהם נראה היה שהוא שתוי. קודם לכן הוא התקשר למוקד 100 כמה פעמים, נשמע מבולבל ומסר בכל פעם כתובת אחרת. הוא נעצר ונלקח לחקירה.

זירת הרצח בבת ים, הערבצילום: מגד גוזני

התקיפה שבה הורשע החשוד אירעה באוגוסט 2014. לפי כתב האישום נגדו, בינו לבין בת זוגו פרץ ויכוח בשעה ששניהם היו שתויים. הוא משך אותה בחוזקה עד שנפלה מהמיטה ונחבלה בגבה. לאחר מכן חבט בראשה בחפץ קהה וגרם לה לדימום. "המתלוננת עלתה בשארית כוחותיה למיטה והתקשרה לאמו של הנאשם בבקשה לעזרה", נכתב בכתב האישום. האם הגיעה למקום כעבור 20 דקות, והגבר עזב את הדירה אתה. האשה פונתה לבית החולים וולפסון. שוטרים מצאו את החשוד ישן בדירתו ועצרו אותו. בנובמבר אותה שנה נגזרו עליו שישה חודשי מאסר. בשל מאסרו הקצר יחסית, הוא לא השתתף בתכנית שיקום לגברים אלימים בכלא.

ב-2003 הורשע החשוד בתקיפת אשה אחרת, שעליה ריצה שישה חודשי עבודות שירות. בבקשת המשטרה לעצרו עד תום ההליכים נכתב: "עברו של המשיב מלמד על נטיותיו לנהוג באלימות כלפי בנות זוגו. מדובר במשיב אשר מסוכנותו רבה כלפי המתלוננת ולא ניתן לאיינה אלא במעצרו מאחורי סורג ובריח". 

לפי משרד הרווחה, מאז החלה התפרצות הקורונה דווח על ארבעה מקרי התאבדות בעקבות אלימות במשפחה. הנתון הוצג היום בישיבה של הוועדה המיוחדת לענייני רווחה ועבודה בכנסת. המפקח הארצי על אלימות במשפחה במשרד, חגי מויאל, אמר כי ידוע לו על שתי נשים ושני גברים שהתאבדו על רקע כזה. בשבוע שעבר דווח כי מספר התלונות על אלימות במשפחה שהגיעו למשרד הרווחה בשבועיים הקודמים גבוה פי ארבעה מאשר בחודש הראשון להגבלות התנועה. לפי הנתונים, מרבית הפניות עסקו באלימות נגד נשים ובאלימות נגד ילדים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ