טטיאנה חייקין היא האשה שנדקרה למוות אתמול בבת ים: "אמרנו לה לעזוב אותו"

חייקין נמצאה בדירה בעיר עם סימני דקירה רבים. בן זוגה, איגור צ'פיקוב, התקשר למשטרה וקשר עצמו למעשה, ושכנים סיפרו כי נהג להכות אותה גם לאחר ששוחרר ממאסר על תקיפתה. מעצרו הוארך בשבוע

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הבניין שבו נמצאה גופתה של חייקין, אמש
הבניין שבו נמצאה גופתה של חייקין, אמשצילום: מגד גוזני

טטיאנה חייקין היא האשה שנדקרה למוות אתמול (ראשון) בדירה ברחוב יוספטל בבת ים - כך התיר היום לפרסום בית משפט השלום במהלך דיון בהארכת המעצר של בן זוגה, איגור צ'פיקוב, שדיווח אמש כי רצח אותה. קודם לכן האריך בית המשפט את צו איסור הפרסום על כל פרטי החקירה עד יום ראשון. מעצרו של צ'פיקוב הוארך בשבוע.

טטיאנה חייקין

שכנים של בני הזוג סיפרו הבוקר כי שמעו מפעם לפעם את העימותים בין הזוג. אחד השכנים סיפר כי צ'פיקוב היכה את בת זוגו, ואמר כי הוא "בן זוג אלים, היה שותה הרבה, עד השעות הקטנות של הלילה. היו הרבה צעקות, הכתובת היתה על הקיר". 

חברתה של חייקין סיפרה כי לאחר שצ'פיקוב השתחרר מהכלא היא "מצאה אותו וחזרה אליו". לדבריה, "אמרנו לה לא לחזור אליו. הם התחילו לשתות כל היום. הוא היה מרביץ לה הרבה, כבר לא היו בני אדם". בעבר הורשע צ'פיקוב בתקיפת בת זוגו ונידון לשישה חודשי מאסר. קודם לכן הורשע בתקיפת אשה נוספת ונידון לחצי שנת עבודות שירות.

סופי, חברתה של חייקין, סיפרה כי היא וצ'פיקוב נהגו לשתות הרבה, ונקלעו למצוקה כלכלית. "היא נראתה כמו הומלסית, וביקשה לישון אצלי כי לא היה להם כסף לשכירות.. נתתי לה כסף אבל אמרתי שיילך לאוכל ולא לוודקה". היא הוסיפה כי חייקין תיארה בפניה את האלימות שעברה. "ניסינו לעזור לה למצוא דירת סטודיו שתברח ממנו", אך היא שבה אליו לאחר שהשתחרר ממאסר. "היא הידרדרה והחיים שלהם נהרסו".

רונית, חברה נוספת, אמרה כי בני הזוג החליפו פעמים רבות עבודות. "הם היו שותים הרבה ואז היו מפטרים אותם. עצוב מאוד, שתו בלי הפסקה, שיכורים 24 שעות".

עורכת הדין יעל ניסן, שמייצגת את צ'פיקוב מטעם הסנגוריה הציבורית, אמרה בתום הדיון כי "יש קושי רב לתקשר עם החשוד ויש לבדוק את מצבו הנפשי ואת המצב בו היה מבחינת אלכוהול. לחשוד יש רקע של שכרות. אני מצפה מהמשטרה לבצע את כל הפעולות הנדרשות".

גופתה של חייקין, כבת 50, נמצאה עם סימני דקירה רבים. שוטרים הגיעו למקום לאחר שבן זוגה התקשר אליהם וקשר עצמו למעשה. בחקירתו סיפק גרסאות סותרות למניעי מעשיו, ובמשטרה עדיין לא יודעים מתי בדיוק אירע הרצח. שכנה סיפרה הבוקר כי ראתה טיפות דם בחדר מדרגות עוד בטרם הגיעו שוטרים לזירה. "ראינו את המראות הקשים הרבה לפני שהמשטרה הגיעה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ