החשוד ברצח אשתו בחולון אמר בחקירתו כי דקר אותה לאחר שסירבה להצעתו לקפה

מאנדפרו אלאזה, טוען שלא תכנן מראש לדקור את אשתו מאסטאוול. לדבריו, נאמר לו כי היא בוגדת בו. בדיקה פסיכיאטרית ראשונית העלתה כי הוא כשיר לעמוד לדין

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הרצח בחולון, בשבוע שעבר
זירת הרצח בחולון, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

מאנדפרו אלאזה, החשוד ברצח אשתו מאסטאוול בחולון בשבוע שעבר, אמר בחקירתו כי דקר אותה לאחר שסירבה להצעתו שיכין לה קפה. החשוד גם אמר כי אנשים רבים אמרו לו שהיא בוגדת בו עם חברו, וציין שרצה לבצע בדיקת דנ"א לבתם. הוא הוסיף כי היו כמה תקריות אלימות בין השניים במשך השנים.

אלאזה, בן 36, חשוד ברצח בנסיבות מחמירות, בסעיפים של רצח לאחר תכנון ורצח בת זוג לאחר התעללות. בשבוע שעבר הוא הודה במעשה ושחזר אותו, והוא טוען שלא תכנן מראש לרצוח את אשתו. אלאזה אמר בחקירתו כי הוא לא חשב שאלו יהיו תוצאות מעשיו וכי הוא מצטער על כך. ההערכות הן שקו ההגנה שלו נועד להפחית את חומרת העבירה שמיוחסת לו.

אתמול התקבלו תוצאות הבדיקה הפסיכיאטרית הראשונית שעבר אלאזה, שקבעה כי הוא כשיר לעמוד בדין ולשהות במעצר. לאחר קבלת תוצאות הבדיקה ואחרי שיוגש כתב אישום נגדו יהיה אפשר להפנות את אלאזה להסתכלות מעמיקה יותר בבית חולים. עורך דינו של אלאזה מטעם הסנגוריה הציבורית, ירוסלב מץ, אמר כי "חשוב להדגיש שמדובר בבדיקה ראשונית שאינה מקיפה. בהמשך ההליך ניתן יהיה לבחון את מצבו הנפשי בצורה מעמיקה יותר".

אלאזה שוחרר לאחרונה ממאסר של שמונה חודשים לאחר שתקף את אשתו ואיים על חייה. קרובת משפחתו סיפרה כי הוא חזר לגור עמה לאחר שבני משפחה תיווכו ביניהם. אלאזה הסכים לעבור שיקום במהלך שהותו בכלא, אולם לא היה זכאי להיכנס לאחת התוכניות הייעודיות לכך בשל תקופת מאסרו הקצרה.

האשה, מאסטאוול אלאזה, הגישה כמה בקשות להתגרש ממנו לאחר שתקף אותה בקיץ האחרון, אולם חזרה בה שוב ושוב. לפי מקור הבקיא בפרטים, היא ביטלה את הבקשות משום שחששה מפניו.  לבני הזוג שני ילדים - בני שש ו-14. האשה, בת 31, טופלה במחלקת הרווחה של עיריית חולון מאז שהותקפה על ידי בעלה בשנה שעברה. אז, לפי כתב האישום נגד הבעל, במהלך ויכוח בין בני הזוג הוא הכה אותה באגרופים בפניה שוב ושוב וגרם לה לחבלות. לאחר מכן איים עליה ואמר: "אם את מזמינה משטרה, אני הורג אותך".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ