פעילת שמאל סטרה לראש התביעה הצבאית בגדה ונשלחה לשמונה חודשי מאסר

בשנה שעברה היכתה יפעת דורון את הפרקליט במהלך משפטה של עהד תמימי. השופט כתב כי "אין ולא יכול להיות קשר בין אלימות למחאה פוליטית לגיטימית"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כלא עופר
כלא עופרצילום: מגד גוזני

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (רביעי) שמונה חודשי מאסר על פעילת השמאל יפעת דורון, שסטרה לראש התביעה הצבאית באוגדת יהודה ושומרון במהלך משפטה של הפעילה הפלסטינית עהד תמימי. השופט קבע כי "אין ולא יכול להיות קשר בין אלימות למחאה פוליטית לגיטימית", ומלבד המאסר קנס את דורון ב-3,000 שקל.

בשנה שעברה נערך דיון במשפטה של תמימי, שתועדה מכה חיילים בכמה תקריות בכפר מגוריה, נבי סאלח, בבית המשפט הצבאי בגדה. בסיומו סטרה דורון בפניו של סא"ל עסאם חאמד, פרקליט האוגדה, וצעקה לעברו: "מי אתם שתשפטו אותה". בית המשפט הרשיע אותה בתקיפת עובד ציבור בנסיבות מחמירות.

עהד תמימי בבית המשפט הצבאי, ב-2018צילום: מגד גוזני

השופט איתן כהן כתב כי "מעשה אלימות מעין זה יש בו כדי לקעקע את היסודות הנורמטיביים שעליהם מבוססת החברה". לדבריו, "יש להתייחס במשנה חומרה למעשים מעין אלה, אשר נועדו לשלול את ערכי המדינה ומוסדותיה, לבוז להם ולהרוס את הסדרים החברתיים הקיימים".

פרקליטת מחוז ירושלים, עורכת דין אפרת פילזר-ביזמן, מסרה: "גזר הדין מבטא את ההכרה של בית המשפט בצורך להגן על עובדי ציבור הממלאים תפקידם נאמנה. המעשה שביצעה הנאשמת נועד לפגוע ולרפות את ידיו של פרקליט איו"ש, ולבזות את המערכת המשפטית הצבאית כולה, ובית המשפט הבהיר באופן חד וברור כי אדם שיעשה כן ייענש בחומרה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ