שני שוטרים נפצעו קשה וקל מירי בטירה

אלמוני ירה לעבר השוטרים ממכונית לאחר שבדקו שני קטינים בשטח חקלאי בעיר. המשטרה פתחה בחיפושים ומצאה במהלכם שני תתי-מקלע מאולתרים ומטען במבנה סמוך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זירת הירי בטירה, הלילה
זירת הירי בטירה, הלילהצילום: דוברות המשטרה

שני בלשי משטרה נפצעו הלילה (שבת) באורח קשה וקל בטירה, לאחר שנורו בידי אלמוני שנמלט מהמקום. המשטרה פתחה בחיפושים באזור בסיוע מסוק , אך היורה טרם נעצר.

השוטרים היו בפעילות מבצעית לאיתור אמצעי לחימה בשטח חקלאי בעיר בסביבות השעה שתיים בלילה, ובדקו שם שני קטינים ששהו במקום. במהלך הבדיקה חלפה על פניהם מכונית, ולאחר שהתקבל דיווח על ירי באזור הם החלו לרדוף אחריה. כשהשוטרים מצאו את המכונית הם האירו לתוכה עם פנס, ואז ירו מתוכה לעברם.

פינוי שוטר שנפצע מהירי, הלילה

השוטרים ירו לעבר המכונית שהחלה להימלט, ובמהלך חילופי הירי נפגע אחד מהם באורח קשה בראשו ובידו, ככל הנראה כתוצאה מפגיעת נתז. הוא פונה מבית החולים בילינסון בפתח תקוה, שם מסרו כי הוא נותח ונמצא בהכרה ביחידה לטיפול נמרץ. שוטר נוסף נפצע קל בידו ופונה לבית החולים מאיר בכפר סבא.

כוחות גדולים של המשטרה הגיעו למקום והציבו מחסומים בטירה. במהלך החיפושים נעצרו שישה אנשים שהיו באזור זירת הירי, ונמצאו במבנה סמוך שני תתי-מקלע מאולתרים ומטען חבלה.

כהן בביקור שוטר שנפצע מירי בטירה, היוםצילום: דוברות המשטרה

יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, אמר היום בעקבות הירי: "אנחנו דורשים לחיות בחברה ללא נשק. מדובר באירוע חמור והמשטרה צריכה להבין שאקדח שיורה באזרחים במערכה הראשונה ירה על שוטרים במערכה השלישית. לצערי המשטרה מתעוררת ונאבקת בארגוני הפשיעה בצורה רצינית רק כאשר האלימות מופנית כלפיהם". לדבריו הצטרף יו"ר הסיעה, חבר הכנסת אחמד טיבי: "אנו דוחים על הסף ירי על אזרחים או שוטרים מצד הכנופיות האלה. הרשימה המשותפת תמיד דרשה לנקות את היישובים הערביים מנשק זה. זה הורג אותנו".

מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן ביקר את השוטרים שנפצעו בבתי החולים שבהם אושפזו, ואמר: "מחובתנו לעשות כל שנדרש כדי למצות את הדין ולבוא חשבון עם המעורבים באירוע החמור". כהן הוסיף כי "נמשיך כל העת במאבק הנחוש והבלתי מתפשר נגד החזקה ושימוש באמצעי לחימה בניגוד לחוק".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב כי הוא "מגנה בתוקף את אירוע הירי בטירה שבוצע לעבר שוטרים בעת שפעלו נגד פשיעה במקום. אני שולח החלמה מהירה לשוטרים שנפצעו באירוע. נמשיך לפעול ולהיאבק בפשיעה ובאלימות במגזר הערבי ונמצה את הדין עם הפושעים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ