ההאקר מאשקלון נידון לשנת מאסר נוספת לאחר שאיים לפוצץ בתי ספר יסודיים ומלון ממעצרו

ההאקר התקשר במהלך מעצרו לשני בתי ספר במרכז הארץ ולבית מלון באילת, וטען כי הטמין בהם פצצות. הוא נידון לשבע שנות מאסר לפני כשנתיים בגין איום על אלפי מוסדות ציבור בחו"ל

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההאקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-2018
ההאקר בבית המשפט המחוזי בתל אביב, ב-2018צילום: מגד גוזני

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (שני) על האסיר המכונה "ההאקר מאשקלון" שנת מאסר ומאסר על תנאי בגין עבירות שביצע במהלך מעצרו. ההאקר, ששמו אסור בפרסום כי ביצע חלק מהעבירות שבגינן נכלא כקטין, התקשר מתוך כלא ניצן לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ ולבית מלון באילת, ואיים כי הטמין במקום מטעני חבלה. בית המשפט קבע כי רוב ימי המאסר שנגזרו עליו כעת יחפפו לשבע שנות המאסר שנגזרו עליו לפני כשנתיים, כך שיתווספו לו 45 ימי מאסר בלבד.

ההאקר, בן 21, נידון לעשר שנות מאסר בפרשה המרכזית שבה הורשע, בגין איום על אלפי מוסדות ציבור וחברות פרטיות בשורת מדינות, לרבות על מרכזים יהודיים בארה"ב, ובהפצת דיווחים כוזבים על פצצות שהוטמנו בהם ועל פיגועי ירי האמורים לכאורה להתרחש בתחומם. בהמשך קוצר עונשו לשבע שנות מאסר.

הצעיר בעת מעצרו בישראל, ב-2017צילום: Baz Ratner/רויטרס

לפי כתב האישום, ההאקר התקשר לשני בתי ספר יסודיים במרכז הארץ כשהיה נתון במעצר באמצעות מנוי טלפון של עציר אחר, ואיים על הצוותים החינוכיים כי הטמין פצצות במוסדות. בעקבות האיומים פונו התלמידים מבתי הספר, ולמקום הוזעקו כוחות משטרה וחבלנים. נוסף על כך, ההאקר התקשר לבית מלון באילת וטען כי הוטמנה פצצה במלון, שעתידה להתפוצץ בקרוב. צוות המלון הזעיק את המשטרה שערכה סריקות במלון ובסביבתו בניסיון לאתר מטעני חבלה. ההאקר הורשע בסחיטה באיומים, פרסום ידיעות כוזבות הגורמות פחד ובהלה וידיעות כוזבות בנוגע לעבירת פשע.

משנת 2015 ועד למעצרו ב-2017, התקשר ההאקר ופנה בכתב אלפי פעמים לגורמים שונים ב-13 מדינות - אוסטרליה, אירלנד, אנגליה, ארגנטינה, ארה"ב, בלגיה, גרמניה, דנמרק, ישראל, נורווגיה, ניו זילנד, קנדה ושוודיה - ואיים עליהם במעשי טרור וברצח. מעשיו בוצעו באמצעות האינטרנט ותוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתוחכמים לצורך הסוואת מקור ההתקשרות וקולו. לפי כתב האישום, מעשיו גרמו לפאניקה בציבור, להזנקת כוחות חירום, לפינוי מקומות ולנחיתת מטוס שלא ביעדו.

בנוסף, הציע ההאקר לבצע שיחות כאלו תמורת תשלום בדארק-נט, וכן הציע למכירה סרטוני הדרכה המסבירים כיצד לבצע שיחות הפחדה ואיום באמצעות מכשירי הסוואה. הוא הציע למכירה גם מדריכים מפורטים המסבירים כיצד לבצע עבירות. הנאשם אף שכר בדארק-נט שירותים של אנשים שיבצעו עבורו כ"קבלני משנה" חלק משיחות האיום, הנחה אותם ושילם להם בביטקוין. הנאשם קיבל בתמורה תשלום בביטקוין על מנת להסתיר את זהותו. אנשים רבים רכשו את שירותיו, ולפי כתב האישום, הוא קיבל והחזיק בארנקי ביטקוין בסכום השקול ל-873,179 שקלים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ