תושב הצפון נעצר בחשד לביצוע סדרת הצתות במועצות דתיות ברחבי הארץ

המניע להצתות, שהתרחשו במקביל השבוע, טרם התברר, אך המשטרה בודקת חשד שהן בוצעו ממניע אנטי-דתי או על רקע החלטה של בית דין רבני שפגעה בחשוד

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
משרדי להב 433 בלוד, ב-2018
משרדי להב 433 בלוד, ב-2018צילום: תומר אפלבאום

תושב הצפון נעצר היום (רביעי) בחשד שביצע סדרת הצתות בכמה מועצות דתיות ברחבי הארץ. הרקע להצתות, שהתרחשו במקביל שלשום, טרם התברר, אך המשטרה בודקת חשד שהן בוצעו על רקע אידיאולוגי אנטי-דתי או החלטה של בית דין רבני שפגעה בחשוד.

החשוד, בן 67, נעצר עם אשה המקורבת אליו. לפי החשד הוא היה מעורב בארבעה מעשי הצתה של משרדי המועצות הדתיות בכפר סבא, בפתח תקוה, בתל אביב ובאשדוד ושל בתי דין רבניים הצמודים אליהם. במסגרת החקירה, שהוטלה על היחידה הארצית למאבק בפשיעה כלכלית, נאספו מצלמות אבטחה מסביבת משרדי המועצות הדתיות. 

בתל אביב נפגע חדר הארכיון במועצה הדתית כתוצאה מחפץ בוער שהושלך לתוכו. יו"ר המועצה, אלדד מזרחי, אמר כי לצד ניסיון ההצתה אותר גם ניסיון לפרוץ אל בית הדין הרבני הסמוך. לדבריו, "העובדה שהמקרים תוזמנו והתרחשו באותו הלילה וכמעט באותה שעה מעלה את האופציה שמדובר במקרים שהמקור שלהם הוא בהתנגדות לדת".

ניסיון ההצתה במועצה האזורית בכפר סבא, שלשום

יו"ר המועצה הדתית בכפר סבא, ששון טרבלסי, אמר כי האש במקום הוצתה באמצעות מנגנון מתוחכם שהופעל מרחוק, לאחר שאחד החלונות במקום נפרץ. "למזלנו מערכת המים בבניין כיבתה את האש די מהר", סיפר. טרבלסי הוסיף כי הופתע "שיש מישהו שרוצה להציק לנו עד כדי כך שירצה להצית את הבניין". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ