אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

בית משפט השלום בבאר שבע גזר היום (שני) עונש מאסר של שלוש שנים ותשעה חודשים על מפיץ תמונות העירום של אשת התקשורת שרון פרי. בית המשפט גם קבע כי מפיץ התמונות, סאבר אבו עצא, ישלם לפרי פיצוי בסך 16 אלף שקלים. אבו עצא הורשע בהפצת התמונות לפני כשנתיים, אולם נמלט מאז עד שנתפס בחודש שעבר. כתב אישום נוסף הוגש נגדו בגין בריחתו.

אבו עצא, היום בן 29, גנב ב-2016 את הטלפון של פרי בחוף ים באשקלון והפיץ את תמונותיה. הוא הורשע במאי 2018 בעבירות של פגיעה בפרטיות והטרדה מינית באמצעות פרסום והפצה, פריצה לרכב, גניבה, חדירה לחומר מחשב כדי לבצע עבירה, הפרעה לשוטר במילוי תפקידו והשמדת ראיה. הכרעת הדין של אבו עצא ניתנה בהיעדרו כי הוא סירב להיכנס לאולם הדיונים בגלל נוכחות הצלמים מחוץ לאולם. אבו עצא עזב אז את בית המשפט ונעלם. מצלמות תיעדו את מכוניתו עוברת לשטחי הרשות הפלסטינית, והמשטרה סבורה שהוא שהה שם מאז. בחודש שעבר נמצא מתחת למיטה בביתו שבתל שבע.

פרי באולפן ערוץ הספורט, ארכיוןצילום: אסף עברון

השופט דניאל בן טולילה כתב בגזר הדין כי "שיקולי הרתעת הרבים חולשים גם על עבירות של פגיעה בפרטיות והטרדה מינית על ידי פרסום משפיל". לדבריו, "התופעה המכוערת שבה נערות ונשים מצולמות בסתר ובהמשך תמונותיהן מופצות אינה חדשה. שכלול הטלפונים, התפתחות המרשתת, לצד פיתוחן של אפליקציות כדוגמת ווטסאפ, אינסטגרם ודומות להן הפכה תופעה זו לרחבה ביותר, הקלה על ביצועה, והקשתה על גילויה".

בן טולילה הוסיף כי "לבית המשפט תפקיד מכריע במיגורה של תופעה זו בדרך של ענישה מרתיעה והעברת מסר ברור כי מעשים שכאלה לא יזכו לגישה סלחנית. התפתחות טכנולוגית היא דבר מבורך, אולם על בית המשפט להתאים עצמו גם לשימוש השלילי שלעתים נלווה לה".

פרי אמרה לאחר גזר הדין כי היא שמחה "שהשופט הבין שמגיע לו לשבת בכלא, להירקב על מה שהוא עשה". פרי הוסיפה: "ברוך השם שזה נגמר, שזה מאחוריי, ולמען יראו וייראו שבפעם הבאה אנשים - לפני שגונבים משהו או לפני שמפיצים משהו - יחשבו אלף פעמים אם לעשות את זה, ויבינו שזה פלילי".

עו"ד אסף בר יוסף מהפרקליטות מסר כי "בית המשפט קבע שהעובדה שהמתלוננת המשיכה בחייה לא אמורה לפעול לחובתה ויש להכיר בפגיעה הרבה שנגרמה לה בעקבות הפרסום".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ