אוחנה דרש לבצע בדיקת פוליגרף לשוטרים בעקבות שידור ידיעה על תיקי נתניהו

השר ביקש ממ"מ המפכ"ל מוטי כהן "לנקוט בכל האמצעים" כדי לחשוף את הגורמים, שצוטטו אומרים כי לא יעשו הנחות לרה"מ אם יידרשו לחקור פרשות נוספות בעניינו. אוחנה אמור למנות מפכ"ל קבוע למשטרה בחודשים הקרובים, וכהן הוא אחד המועמדים

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוחנה בבית המשפט המחוזי בירושלים, שלשום
אוחנה בבית המשפט המחוזי בירושלים, שלשוםצילום: אוהד צויגנברג

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שלח היום (שלישי) מכתב לממלא מקום מפכ"ל המשטרה, מוטי כהן, שבו ביקש ממנו "לנקוט בכל האמצעים" כדי לאתר את הגורמים הבכירים בארגון שצוטטו אתמול בחדשות 12 מתייחסים לחקירות ראש הממשלה בנימין נתניהו. הוא קרא לכהן להשתמש בכל אמצעי שימצא לנכון כדי לאתר את המצוטטים, לרבות בדיקות פוליגרף והוצאת פלטי שיחות. בחודשים הקרובים צפוי אוחנה למנות מפכ"ל קבוע למשטרה כשכהן הוא אחד המועמדים לתפקיד. 

הגורמים צוטטו בחדשות 12 ללא אזכור שמם כשהם מתייחסים לנאומו של ראש הממשלה לפני פתיחת משפטו בגין שוחד, מרמה והפרת אמונים, שבו התבטא נגד מערכת אכיפת החוק. הם אמרו כי "הטענות המופרכות של נתניהו מעידות יותר עליו מאשר על החוקרים והפרקליטים", והוסיפו כי "חוקרי להב 433 עשו עבודה מעולה והתעלמו מכל הלחצים שניסו להפעיל עליהם. כך הם ינהגו גם אם היועמ"ש יחליט על חקירה נוספת נגד נתניהו בתיק המניות שלו. נקבל אותו בכבוד, רק כמו בחקירות הקודמות שלו - לא נעשה לו הנחות". מטעמו של נתניהו נמסר בתגובה לפרסום כי מדובר ב"איום אנונימי של חוקרי המשטרה לפתוח בחקירת סרק נוספת" נגדו. 

במכתב ששיגר היום אוחנה לכהן, הוא כתב כי "גורם שכזה, השולח איום לעבר ראש הממשלה, פוגע קשות בתדמיתה של המשטרה, במעמדה וביוקרתה בעיני הציבור, על אף שרובם המכריע של השוטרים והשוטרות אינם מתנהלים באופן זה. 'בכירים במשטרה' המתדרכים נגד הדרג הנבחר שולחים מסר רע לא רק לציבור הרחב, אלא גם לשוטרות ולשוטרים הזוטרים יותר, שלפיו תרבות ארגונית קלוקלת זו היא תקינה ובכך מסייעים להשריש אותה, במקום לעקור אותה מן היסוד".

מ"מ המפכ"ל מוטי כהן, בשבוע שעבר בטקס חילופי השריםצילום: אמיל סלמן

בפנייתו כינה אוחנה את הדברים "מסר פחדני" והדגיש בסיום מכתבו למ"מ המפכ"ל כי איתור הבכירים ששוחחו עם כלי התקשורת יהווה "מסר רם וברור כי אינך מוכן לקבל בשוויון נפש התנהגות שכזו מצד בכירים במשטרת ישראל".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ