המחוזי גזר שנתיים מאסר בפועל על שוטר מג"ב ששדד פלסטינים במחסום בגדה

אמג'ד אשקר שדד יחד עם שוטר נוסף אלפי שקלים ב-2018. השניים עצרו פלסטינים במחסומים בתואנה שהם רוצים לערוך חיפוש ברכבם, ואז לקחו מהם את כספם. אשקר הורשע גם בתקיפת עיתונאי

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
מחסום באזור רמאללה, ב-2019
מחסום באזור רמאללה, ב-2019צילום: תומר אפלבאום
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

בית משפט המחוזי בירושלים גזר אתמול (רביעי) שנתיים מאסר על שוטר מג"ב ששדד יחד עם שוטר אחר אלפי שקלים מפלסטינים ב-2018. השניים עצרו פלסטינים במחסומים בטענה שהם רוצים לערוך חיפוש ברכבם, ואז לקחו את כספם. השוטר אמג'ד אשקר הורשע גם בתקיפת צלם עיתונות בעת דיון בהארכת מעצרו.

לפי כתב האישום שהוגש נגד אשקר, בן 22, הוא ביצע את מעשי השוד כשהוא לבוש במדי משטרה ונוסע ברכב משטרתי בחודשים יולי ואוגוסט 2018. הוא הואשם בשוד של אלפי שקלים במצטבר בארבעה מקרים. 

בגזר הדין ציינה השופטת חנה מרים לומפ כי "בשים לב לחומרת העבירות ומאידך לכך שמדובר בצעיר שהתנדב למשטרה ולקח אחריות מלאה על מעשיו ואף הביע חרטה, החלטתי לכבד את הסדר הטיעון". לצד העונש שנגזר עליו, יפצה אשקר את הפלסטינים שהתלוננו. על השוטר הנוסף, שהיה מעורב בחלק מהמקרים, נגזרו בפברואר האחרון תשעה חודשי עבודות שירות.

עו"ד אליסף קליין, מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) בפרקליטות המדינה, אמר: ״הנאשם אמג'ד אשקר הודה במעשי שוד שביצע תוך ניצול תפקידו כשוטר ותוך ניצול פערי הכוחות בינו לבין המתלוננים - תושבי שטחים - כאשר עיכב את רכבם ונטל את רכושם וכספם בטענה כי הוא מבצע חיפוש כדין". עוד אמר קליין כי "במעשיו אלה נטל השוטר שלא כדין אלפי שקלים מחפים מפשע שנשמעו להוראותיו מתוקף תפקידו והיותו לובש מדים. מעשיו של הנאשם נושאים פגיעה לא רק במתלוננים אלא גם באמון הציבור במשטרת ישראל". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ