יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (שלישי) על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע נגד המשנה לראש העיר תל אביב לשעבר, ארנון גלעדי, כדורגלן העבר חיים רביבו ופעיל הליכוד יוסף רענן, בגין עסקת שוחד בפרויקט נדל"ן בעיר. החשדות הם חלק מפרשה 1803, שהחשוד המרכזי בה הוא ח"כ דוד ביטן (הליכוד).

גלעדי חשוד בלקיחת שוחד, במרמה ובהפרת אמונים, בהלבנת הון ובשיבוש מהלכי משפט. רביבו חשוד במתן שוחד של 10,000 שקל כדי לקדם את הפרויקט שבבעלותו, ורענן בהלבנת הון.

גלעדי בבית המשפט, ב-2018צילום: מגד גוזני

על פי כתב החשדות, גלעדי ביקש כסף משלושה יזמי נדל"ן שלהם סייע בקידום הליכים תכנוניים בעירייה ובוועדות התכנון. הוא חשוד כי אמר ליזמים שהכסף מיועד לקידום עמותה המסייעת לתושבי דרום העיר מול מבקשי מקלט, אולם בפועל העמותה כלל אינה קיימת. לצורך כך הוא גייס את רענן, שעמו הוא ביחסים קרובים, והאחרון אסף עבורו כ-30 אלף שקל, שאותם הפקיד בחשבון בנק שנוהל בחשאיות ושימשו את גלעדי למימון פעילותו הפוליטית וקידום מועמדותו ותדמיתו הציבורית. בגין פרשה זו הוא יואשם בלקיחת שוחד.

לפי כתבי החשדות, גלעדי ורענן הסתירו את זהותו של גלעדי כבעל זכויות בחשבון הבנק שבו הפקידו את כספי טובות ההנאה. בגין כך נשקלת העמדתו לדין של גלעדי בעבירות לפי חוק איסור הלבנת הון. בנוסף, נשקלת העמדתו לדין בעבירה של שיבוש מהלכי משפט.

גלעדי חשוד גם כי בין השנים 2017-2015 קידם מיזמי נדל"ן בתחום השיפוט של עיריית תל אביב בעבור דוד ביטן והיזם ד"ג, כשהוא מצוי בניגוד עניינים חמור, ועל כך הוא יואשם במרמה והפרת אמונים בכפוף לשימוע. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ