הפרקליטות תבקש מאסר על תנאי לאשה שהשתמשה במידע חסוי על נשים שרצו לעבור הפלה

ליזה דרמר, עובדת הארגון "הידברות", הורשעה בעבירה של פגיעה בפרטיות שהעונש המירבי עליה הוא חמש שנות מאסר. הנאשמת המרכזית בתיק, שהעבירה את המידע על הנשים לארגון, כופרת באישומים המיוחסים לה

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
דרמר בבית משפט השלום בתל אביב, בשבוע שעבר
דרמר בבית משפט השלום בתל אביב, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום
יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר

אף שהחוק קובע עונש מירבי של חמש שנות מאסר על עבירה של פגיעה בפרטיות, הפרקליטות תבקש מאסר על תנאי לאשה שהשתמשה במידע חסוי על נשים שרצו לעבור הפלה. האשה, ליזה דרמר, תושבת פתח תקוה בת 48, הורשעה השבוע בעבירה של פגיעה בפרטיות והפרקליטות הגיעה עמה להסדר טיעון. בכתב האישום המקורי היא הואשמה בריבוי עבירות של פגיעה בפרטיות, אולם לבסוף הורשעה בעבירה אחת בלבד. 

דרמר, המשמשת "רכזת טהרת המשפחה" בארגון הדתי "הידברות", קיבלה את המידע החסוי ממזכירה רפואית שנחשפה אליו, והעבירה אותו למנהלת המחלקה בארגון על מנת שזו תשכנע את הנשים לא לעבור הפלה. מלבד מאסר על תנאי, הפרקליטות הודיעה כי תדרוש לכל היותר קנס ופיצוי כספי למתלוננות. סנגורה של דרמר, עו"ד עודד סבוראי, ציין כי הגיע עם הפרקליטות להסדר שלפיו ההגנה תוכל לבקש לבקש לבטל את ההרשעה.

שוורץ בבית משפט השלום בתל אביב, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

מלבד דרמר, הגיעה הפרקליטות להסדר גם עם מנהלת המחלקה שלה ב"הידברות", קלינה שוורץ, תושבת בני ברק בת 55. גם שוורץ, שמואשמת כי התקשרה לנשים שרצו לעבור הפלה, תורשע רק בעבירה אחת של פגיעה בפרטיות. שוורץ תודה בכך שקיבלה את המידע על הנשים מדרמר בעוד היא עצמה "עצמה את עיניה ולא בדקה את מקור השמות". גם במקרה שלה צפויה הפרקליטות לבקש מאסר על תנאי. עם זאת, הצדדים טרם הגיעו להבנות בעניינה והדיון בנושא צפוי להתקיים בשבוע הבא.

הנאשמת המרכזית בתיק, לידור ביתן־דנינו, בת 27 מבאר שבע, החליטה לכפור באישומים המיוחסים לה ומשפטה יימשך. ביתן־דנינו הועסקה במרפאת "שבע עיניים" בבאר שבע, ולפי כתב האישום היתה זו שהעבירה את פרטי הנשים שרצו לעבור הפלה לארגון הידברות, על מנת שיניאו אותן מהמעשה. לאחר שביתן־דנינו העבירה את השמות לדרמר, שוחחה שוורץ עם הנשים בניסיון למנוע מהן להמשיך את הליך הפסקת ההריון. 

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ