הנציבות חוקרת תלונה על אמירה גזענית של מנכ"ל משרד ממשלתי כלפי יוצאי אתיופיה

לפי התלונה, מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים משה אדרי אמר בישיבה על תקצוב מגרשי משחקים: "נראה לכם שאתיופים ישחקו במגרש של יהודים?". אדרי: כוונתי היתה להגדיל להם את התקציב

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדרי בכפר אורנים, ב-2018
אדרי בכפר אורנים, ב-2018צילום: תומר אפלבאום

נציבות שירות המדינה פתחה בחקירה משמעתית נגד מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, משה (צ'יקו) אדרי, בעקבות תלונה שלפיה התבטא באופן פוגעני כלפי יוצאי אתיופיה. לפי התלונה, כפי שדווח בחדשות "כאן", בישיבה שעסקה בחלוקת תקציבים לטובת מגרשי משחקים אמר אדרי: "נראה לכם שאתיופים ישחקו במגרש של יהודים?"

הישיבה התקיימה לפני כשמונה חודשים ונכחו בה בין השאר נציגי הרשות למלחמה בסמים ובאלכוהול. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 12, מחלקת החקירות של הנציבות פתחה בחקירה לאחר שאחת המשתתפות בדיון הגישה תלונה נגד אדרי בשל הדברים שאמר לכאורה. לפי מקורות המעורים בפרטים, אדרי טוען שלא התבטא באופן גזעני או פוגעני כלפי יוצאי אתיופיה וכי כוונתו היתה להקצות תקציבים נוספים לאזורים שבהם הם גרים. במשרד לביטחון הפנים מסרו בתגובה כי הם "מנועים מלהתייחס לנושא כי הוא נמצא בבדיקה של נציבות שירות המדינה".

אדרי (מימין) עם השר היוצא ארדן, השר הנכנס אמיר אוחנה וסגנו גדי יברקן, בחודש שעברצילום: אמיל סלמן

אדרי, ניצב בדימוס ומפקד מחוז תל אביב במשטרה לשעבר, משמש מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים מאז אפריל 2018. השר לביטחון הפנים לשעבר גלעד ארדן בחר בו למפכ"ל המשטרה, אולם הוועדה למינוי בכירים בשירות המדינה לא אישרה את המינוי. החלטת הוועדה התקבלה לאחר שהתברר כי אדרי נפגש עם פרקליטו של חושף השחיתויות רפי רותם לפני הופעתו של רותם בפני הוועדה, שבה הציג את התנגדותו למינוי. כמו כן, התברר כי אדרי נפגש עם בודקת הפוליגרף שלו לפני הבדיקה שערכה לו מטעם הוועדה, ולא דיווח על כך. בתחילה ביקש ארדן להופיע בפני חברי הוועדה בניסיון להפוך את החלטתם, אולם כעבור שבוע אדרי עצמו הסיר את מועמדותו לתפקיד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ