אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

ערפאת ארפאעיה, הנאשם ברצח ובאונס הצעירה אורי אנסבכר בשנה שעברה בירושלים, הודה הבוקר (ראשון) בכל העבירות המיוחסות לו. בית המשפט המחוזי בבירה קבע כי הוא תקף ורצח אותה באכזריות וכי מעשיו בוצעו ממניע לאומני. השופטים אישרו את בקשת עורכי דינו להגיש חוות דעת פסיכיאטרית בעניינו מטעמם.

ארפאעיה, בן 29 מחברון, מואשם במעשה טרור של רצח בכוונה תחילה, אונס וכניסה לישראל שלא כדין. לפי כתב האישום, בפברואר אשתקד הוא הסתובב ביער הסמוך לעין יעל בירושלים, אז הבחין באנסבכר שטיילה במקום וברשותה צרור דפים לכתיבה. ארפאעיה שהחזיק בסכין החליט להרוג את אנסבכר בשל היותה יהודייה, ותקף אותה באלימות קשה ובאכזריות. על פי כתב האישום, אנסבכר נאבקה בנאשם, אך הוא התגבר על התנגדותה ודקר אותה מספר רב של פעמים בכל חלקי גופה.

אורי אנסבכר

גופתה של אנסבכר, בת 19 מתקוע, אותרה ביער עם סימני דקירה רבים וללא בגדים. למחרת נעצר ארפאעיה באזור ברמאללה שבו עבד בעבר בבנייה, בעזרת ממצאי דנ"א שנמצאו בזירה ומידע מודיעיני. כמה ימים לאחר מכן הוא שחזר את מעשיו בפני חוקרי שב"כ והמשטרה.

שנתיים לפני הרצח, במארס 2017, נעצר ארפאעיה בכניסה להר הבית כשברשותו סכין באורך 12 ס"מ. תחילה כשנשאל האם יש ברשותו סכין השיב בשלילה, אולם בהמשך הוציא סכין מכיסו. "לא תכננתי לפגוע באיש, המטרה שלי היתה להיתפס", אמר לחוקרי המשטרה. "רציתי שיתפסו אותי, יעצרו אותי או ירו בי אם ימצאו את הסכין". בחקירה אחרת אמר: "אני אעשה את זה שוב. אני עוד פעם אקנה סכין ואני אבוא שוב לכאן כדי להיכנס לכלא או להיות שהיד". בחקירתו עלה עוד כי הוא שב ואמר כי קיווה שכוחות הביטחון יירו בו למוות.

ארפאעיה היה מוכר למערכת הביטחון עוד קודם בשל עברו הפלילי והביטחוני, ומלבד מעצרו ב-2017, הוא שהה פעם נוספת בכלא הישראלי ב-2009. אז, הוא נעצר בגין החזקת סכין באזור מערת המכפלה, הורשע וריצה שלושה חודשי מאסר בפועל בכלא עופר. לדברי גורם ביטחוני, הוא ומשפחתו מזוהים עם חמאס.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ