בן זוגה של מאיה ווישניאק מואשם ברצח: "ביקש ממנה לשכב לצדו - וחנק אותה"

לפי כתב האישום, עמית אלמוג תכנן להרוג את ווישניאק, וכן את אמו ואחותו, אולם הפרקליטות לא יודעת מה המניע לכך. עוד נכתב כי הצטלם עם גופתה של חברתו ופיזר עליה כסף

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלמוג בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היום
אלמוג בדיון בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

הפרקליטות הגישה היום (חמישי) לבית משפט המחוזי בתל אביב כתב אישום נגד עמית אלמוג בגין רצח בת זוגו, מאיה ווישניאק. העונש על רצח בנסיבות מחמירות, שבו מואשם אלמוג, הוא מאסר עולם. לפי כתב האישום, אלמוג, בן 21, חנק למוות את ווישניאק, בת 23, בחודש שעבר בבית אמו ברמת גן. אלמוג מואשם גם בכך שפצע בנסיבות מחמירות את אמו. לפי כתב האישום, אלמוג "שקל להביא למותן של המנוחה, אמו ואחותו", אם כי הפרקליטות ציינה שאינה יודעת מדוע. בית המשפט האריך את מעצרו עד להחלטה אחרת.

מאיה ווישניאק

בכתב האישום נכתב כי "כדי להוציא את תוכניתו אל הפועל, ביקש המשיב מהמנוחה לשכב על צידה. המשיב נשכב לידה, כשגבה מופנה אליו". לאחר מכן, נכתב, הוא חנק למוות את ווישניאק "בכך שלפת את צווארה בזרועו וחסם את פיה".

לפי כתב האישום, אחרי שחנק למוות את ווישניאק המתין אלמוג שאמו תחזור לבית כדי לדקור אותה למוות. כששבה לדירה הוא שאל אותה אם היא רוצה לראות את ווישניאק ישנה, והיא הלכה אחריו לעבר החדר. אז, נכתב בכתב האישום, אלמוג הלך אחריה, לפת את צווארה והחל לדקור אותה בפניה ובפלג גופה העליון. בכתב האישום נכתב כי "האם נאבקה בנאשם ובתוך כך התחננה על חייה, אמרה לו מספר פעמים כי היא אוהבת אותו והנאשם נענה לתחנוניה וחדל ממעשיו".

הוריה של ווישניאק בבית המשפט המחוזי בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

עוד נכתב בכתב האישום כי אלמוג צילם את עצמו לאחר מכן כשהוא שר ומפזר שטרות כסף על הגופה. "את התמונות והסרטון שלח הנאשם לחברו באמצעות הווטסאפ", נכתב.

הפרקליטות כתבה כי יש לה ראיות רבות נגד אלמוג, בהן הודאתו בחקירה, והוסיפה שהוא מסר פרטים לגבי אופן הרצח שהיו יכולים להיות ידועים רק למי שביצע אותו.

זירת הרצח ברמת גן, בחודש שעברצילום: תומר אפלבאום

בני משפחתה של ווישניאק הגיעו היום לבית המשפט וקראו "רוצח" לעבר אלמוג. הדוד של ווישניאק שאל את אמו של אלמוג: "איך את מסמנת לו לבבות? הוא תולעת שפלה. איך את תומכת בו? הוא רוצח".

עורכת דינו של אלמוג, אורית חיון, אמרה כי "יש אינדיקציה וחוות דעת של הפסיכיאטר המחוזי שממליצה לשלוח אותו להסתכלות, ואני מניחה שבהסכמת התביעה נעשה את זה. אבקש השהייה של השבוע כדי לקרוא את המיוחס לו ולהסביר לו".

אביה של ווישניאק, אריאל, התייחס לטענה של עורכת דינו של אלמוג כי הוא צריך לעבור בדיקה פסיכיאטרית. "מתוך כל החומר אנחנו רואים שיש פה אקטים שמעידים על שפיות מלאה, כל תעלולי הסנגוריה לא יעזרו. הוא מודע למעשיו", אמר, "הקרב הבא שלנו זו ההסתכלות. הוא שפוי. שלא יראה אור יום כמו שהבת שלי לא תראה יותר, שיהיה בכלא עד יומו האחרון". האב הוסיף כי "כתב האישום העביר בנו צמרמורת, להבין מה קרה שם. זה טראומטי. אבל ניתן להבין שזה היה מתוכנן, מתוזמן ומהונדס. הרצח היה בכוונה תחילה, שיהיה ברור".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ