נתניהו: אני לא חסיד של הכנסת עיתונאים לכלא, זה היה ניסוח מאוד לא מוצלח של דובר

נתניהו התייחס לתגובת הליכוד לתחקיר "המקור", שלפיה "בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס לכלא על שידור הדלפות פליליות ושיבוש הליכי משפט". מוקדם יותר מתחו גנץ ואשכנזי ביקורת על התגובה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בישיבת הממשלה, השבוע
נתניהו בישיבת הממשלה, השבועצילום: POOL New/רויטרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר בו הערב (חמישי) מהודעת הליכוד שלפיה יש לכלוא את העיתונאי רביב דרוקר בשל תחקיר שפרסם בתוכנית "המקור". נתניהו אמר כי הוא "לא חסיד של הכנסת עיתונאים לכלא, זה אבסורד, זה היה ניסוח מאוד לא מוצלח של דוברות".

ראש הממשלה הוסיף כי הוא תומך ב"גיוון והשמעת ביקורת, ואין מי שספג יותר ביקורת ממני", אך ש"לא יכול להיות שעיתונאים ישבשו מהלכי משפט. לא יכול להיות. אף אחד לא נמצא מעל החוק. כולם כפופים לחוק".

בתוכנית "המקור" ששודרה אמש פורסמו הקלטות משיחות בין מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה לבעל השליטה לשעבר בוואלה ובחברת בזק שאול אלוביץ' ולרעייתו איריס ב-2015, שהמחישו כיצד לחץ הזוג להטות את הסיקור באתר לטובת נתניהו ומשפחתו, וכיצד פעל ראש הממשלה לטובת בזק. 

"המקור" לא פרסמה את תגובת נתניהו מאחר שלפי יוצרי התוכנית היא לא היתה עניינית. בהמשך פרסם נתניהו את תגובת הליכוד שבה נכתב כי "העובדה שהגורמים המוסמכים לא עוצרים את דרוקר, ונותנים לו להשתולל בהדלפות ובסחיטה באיומים נגד עדים, רק מחזקת את התחושה שבכל מה שקשור לנתניהו המשחק מכור. בעולם מתוקן רביב דרוקר היה נכנס היום לכלא על שידור הדלפות פליליות ושיבוש הליכי משפט, אבל כשהמטרה של התקשורת היא להפיל את מנהיג הימין נתניהו בכל מחיר - נראה שהכל מותר".

מוקדם יותר היום התייחס שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ להודעת הליכוד, ואמר ש"תפקידם של עיתונאים הוא לבקר אותנו, הפוליטיקאים. כך היה, כך זה עכשיו וכך זה יימשך". שר החוץ גבי אשכנזי הוסיף כי "תפקידה של העיתונות לבקר את נבחרי הציבור, לחשוף ולדווח. האמירה כי עיתונאי צריך לשבת בכלא בעקבות פרסומיו חמורה, מקוממת ולא מקובלת במדינה דמוקרטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ