מאות השתתפו בתפילה והפגינו נגד העבודות באתר הקבורה המוסלמי בכניסה ליפו

זהו היום החמישי של המחאה מאז שהחלו עבודות הבנייה של העירייה לטובת הקמת בית מחסה לדרי רחוב. כוחות משטרה רבים נפרסו באזור

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה ביפו על הכוונה להרוס את אתר הקבורה המוסלמי אל-אסעאף לטובת הקמת בית מחסה
הפגנה ביפו על הכוונה להרוס את אתר הקבורה המוסלמי אל-אסעאף לטובת הקמת בית מחסהצילום: תומר אפלבאום

מאות בני אדם הפגינו היום (שישי) ביפו, זה היום החמישי, במחאה על הכוונה להרוס אתר קבורה מוסלמי בעיר לטובת הקמת בית מחסה לדרי רחוב. ההפגנות החלו בתפילה המונית בהובלת הדרשן של מסגד אל-אקצא. המפגינים מחו נגד עבודות הבנייה של עיריית תל אביב בשטח אתר הקבורה אל-אסעאף בעיר.

המפגינים הגיעו תחילה לתפילה המונית בהובלת השייח עכרמה סברי, ולאחר זמן קצר יצאו לכיוון כיכר השעון תוך שהם חוסמים כבישים וקוראים "ברוח, בדם, נפדה את אל-אסעאף" וקוראים למפקד מרחב יפתח, נצ"מ חיים בובליל, להתפטר. כוחות משטרה רבים היו במקום.

שוטרים ליד כיכר השעון, היוםצילום: תומר אפלבאום

עבד אבו שחאדה, פעיל חברתי מוכר ביפו שנבחר אשתקד למועצת העיר, פרש השבוע מהקואליציה של ראש העיר רון חולדאי בעקבות הריסת אתר הקבורה. "העירייה עושה מחברי המועצה ביורוקרטיים שנאבקים על תקציבים", אמר היום ל"הארץ". "אני לא מוכן לשלם את המחיר על החלטה שלא קיבלתי. הדרך שבה התנהלו עם בית הקברות היא כישלון גדול. אני צריך להיות נאמן לבוחרים שלי, והתפקיד שלי נהיה התמודדות עם פניות הציבור במקום קבלת החלטות".

בית המשפט המחוזי בעיר אישר להרוס את האתר לאחר הידברות של שנתיים בין העירייה לתושבים ולמועצה המוסלמית ביפו, שמחו על המהלך. בעירייה טוענים שבמהלך העבודות יינקטו צעדים כדי להימנע מפגיעה בקברים, ואם יהיה צורך להעביר עצמות ממקומן, הן ייקברו מחדש בשטח האתר ולא במקום אחר. לפי התוכנית, כ-80 חסרי בית ישוכנו במבנה שיוקם, והוא יספק מענה ראשוני למי שחיים ברחוב ונמצאים בתחילת תהליך גמילה מסמים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ