ג'קי חורי - צרובה
ג'קי חורי

הפרקליטות ביקשה היום (ראשון) מבית המשפט להעניש את השחקן משה איבגי ב-15 חודשי מאסר בפועל, לאחר שהורשע בחודש ינואר בביצוע מעשה מגונה. בית משפט השלום בחיפה זיכה בינואר את איבגי משני סעיפי אישום נוספים מחמת הספק, בעוד שהפרקליטות חזרה בה מסעיף רביעי לאחר שאחת המתלוננות נגדו סירבה לשתף פעולה. בדיון הטיעונים לעונש שנערך היום, ביקש סנגורו של איבגי, עו"ד מיכאל כרמל, שיוטל עליו עונש מאסר על תנאי.

איבגי הורשע בגין מקרים שאירעו ב-2012. בסט צילומים של סרט שבו השתתף, ניגש השחקן לאשה המכונה א', ליטף את גבה החשוף והחדיר את ידו תחת גופייתה. כאשר הביעה א' מחאה על התנהגותו, איבגי השיב: "פרצה קוראת לגנב". במקרה אחר, בעת צילומי הסדרה "הבורר", הוא נצמד לגופה ולחש לה שהוא רוצה "לזיין" אותה. 

איבגי בבית משפט השלום בחיפה, בשנה שעברהצילום: רמי שלוש

בית המשפט דחה את טענתו של איבגי כי אמר את הדברים לא' בהומור וכי התנהגותו היתה בגדר "ניסיון חיזור לגיטימי". בהכרעת הדין נכתב כי עדותו של איבגי "פתלתלה ומתחמקת", ואינה ראויה לאמון. 

אחד האישומים שמהם זוכה איבגי מתייחס למקרים ב-2013, ולפיו איבגי דחף בכוח את ראשו לעבר החזה של המתלוננת ג', שעבדה עמו בהפקת הצגה, ומישש את גופה מעל חולצתה. בהכרעת הדין נכתב כי למרות שעדותו של איבגי "לא הותירה רושם מהימן" גם במקרה זה, נותר ספק סביר לגבי מה שאירע. זאת, בין היתר, כי הגרסאות שסיפרה ג' לקרוביה לגבי האירועים אינן אחידות, וכי בחרה שלא להביא בפני בית המשפט שתי עדות ששמעו מפיה על ההתרחשות זמן קצר אחרי שקרתה. עם זאת, הודגש, "גרסתה של ג' נמצאה מהימנה יותר מזו של הנאשם".

האישום השני שממנו זוכה השחקן נוגע לתקרית בדצמבר 2013. לפי האישום, איבגי ניגש לאשה המכונה ד' בדוכן פלאפל ושאל אותה שאלות מיניות מפורטות, בהן אם היא "מזדיינת". כתב האישום ייחס לו בסעיפים אלו מעשה מגונה והטרדה מינית. בית המשפט קבע כי איבגי אכן אמר את האמירות וגרסתה של ד' אמינה. אולם, נקבע כי איבגי אמנם שאל "שאלות חודרניות, פולשניות, בוטות חסרות רגישות וגסות רוח", אך "אין לראות בשאלות אלו משום הטרדה מינית".

איבגי הכחיש את הטענות נגדו לאחר שפורסמו בוואלה ב-2016, ולאחר פרסום התלונות הודיע כי הוא משהה את כל עיסוקיו בתיאטרון. משפטו החל ביוני 2018, לאחר שב-2017 פורסם ב"הארץ" כי פרקליטות מחוז חיפה שקלה לסגור את התיק נגד השחקן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ