שופט העליון פוגלמן התלונן על מדבקות מחאה ליד ביתו; שפי פז הודתה במעשה

במדבקות שהוצמדו לתיבת הדואר של פוגלמן ולדלת הכניסה לבניין נכתב "דם יהודי הפקר". פעילים לגירוש מבקשי מקלט הדביקו מדבקות זהות ליד בתיהם של חיות ואהרן ברק, וליד החניה של חולדאי בעירייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
פוגלמן בבית המשפט העליון
פוגלמן בבית המשפט העליוןצילום: תומר אפלבאום

שופט בית המשפט העליון עוזי פוגלמן הגיש היום (שני) תלונה במשטרה בעקבות הדבקת מדבקות מחאה סמוך לביתו. המדבקות הוצמדו לתיבת הדואר של פוגלמן ולדלת הכניסה לבניין שבו הוא גר במוצאי שבת. נכתב בהן "דם יהודי הפקר", לצד "החזית לשחרור דרום תל אביב" - ארגון הפועל לגירוש מבקשי המקלט. אנשי הארגון הדביקו באחרונה מדבקות זהות ליד בתיהם של נשיאת העליון אסתר חיות ונשיא העליון בדימוס אהרן ברק, וליד החניה של ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, בבניין העירייה.

שפי פז, העומדת בראש החזית לשחרור דרום תל אביב, הודתה כי היא עומדת מאחורי הדבקת המדבקות. "יש לנו היסטוריה ארוכה עם עוזי פוגלמן", אמרה. "לקח לי זמן למצוא את הכתובת שלו, אחרת הייתי עושה את זה מזמן. כשסירסו את חוק ההסתננויות והוא אמר שגם למסתננים יש את הזכות להכיר בת זוג ולפתח תחביבים. אחד התחביבים שלי הוא להדביק סטיקרים לאנשים". בפסק דין מ-2014, שעסק בכליאת מבקשי מקלט במתקן חולות, כתב השופט: "כיצד יכיר השוהה בן או בת זוג? אילו תחביבים יוכל לאמץ לעצמו?"

ברון בבית המשפט העליון, בנובמברצילום: אורן בן חקון

משמר בתי המשפט תלונה למשטרה על מכתבי איום שנשלחו לשופטת העליון ענת ברון. מהמשטרה נמסר כי היא "פתחה בחקירה בגין חשד לאיומים". מהרשות השופטת נמסר כי המכתב, "על תוכנו השפל, הוא תוצאה ישירה של הסתה נמשכת ושלוחת רסן נגד הרשות השופטת ושופטיה. נסיונות להלך אימים על שופטי ישראל לא ירתיעו אותם והם ימשיכו לבצע את מלאכתם ללא מורא". בחזית לשחרור דרום תל אביב הכחישו היום קשר לאיומים נגד ברון.

שליחת מכתבי האיום עוררה ביקורת במערכת הפוליטית. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר כי "יש לגלות אפס סבלנות כלפי כל מי שמאיים ברצח על שופטים ונבחרי ציבור כאחד". ראש הממשלה החליפי בני גנץ הוסיף כי "האווירה העכורה וההתלהמות כלפי השופטים ושומרי הסף מסוכנת לחברה". שר המשפטים אבי ניסנקורן מסר: "המתקפה המתמשכת על מערכת המשפט מסוכנת - ומסכנת את חוסנה של מדינת ישראל".

בחודש שעבר החליטו במשרד המשפטים, בהמלצת המשטרה,  לליאת בן ארי, המשנה לפרקליט המדינה והתובעת במשפט נתניהו. בעבר כבר הוצמדה לבן ארי אבטחה, אך לפני כמה חודשים היא הוסרה. 

גם היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הגיש בחודש שעבר תלונה במשטרה על הודעות מטרידות ומאיימות שנשלחו, לדבריו, "ככל הנראה באופן מאורגן". ליועץ נשלחו הודעות כגון "תתאבד", "אתה פגיע" ו"נגיע אליך", לאחר שבקבוצות של פעילי ימין הופצה קריאה להטריד אותו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ