החשוד ברצח מ-2006 שנעצר בעזרת דנ"א הודה במעורבות במעשה

המשטרה מסרה לבית המשפט כי אולג דוליה שחזר את הרצח ומסר שמות של מעורבים נוספים, לאחר שהכחיש את מעורבותו עם מעצרו. המשטרה אמרה לבית המשפט שמתחיל "פרק חדש" בחקירה

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלרה רבין
קלרה רביןצילום: באדיבות המשטרה

החשוד ברצח קלרה רבין באשדוד ב-2006, אולג דוליה, הודה במעורבות במעשה ושחזר אותו. המשטרה הודיעה אתמול (ראשון) לבית משפט השלום באשקלון כי דוליה גם מסר שמות של אנשים נוספים שהיו מעורבים ברצח. אתמול נעצר חשוד נוסף, בשם איגור קוסיאק, והיום הוארך מעצרו עד יום שני הבא. קוסיאק מכחיש כל קשר לרצח.

המשטרה הצליחה להגיע אל דוליה, בן 54, דרך הצלבת דנ"א בין קרוב משפחתו - שנעצר לאחרונה ללא קשר לרצח - ובין דנ"א מזירת הרצח. דוליה הכחיש את מעורבותו ברצח עד לימים האחרונים.

המשטרה עדכנה את בית המשפט במהלך דיון בהארכת מעצרו של דוליה. בדיון אמר נציג המשטרה, נחום מליחי, כי המשטרה מבקשת להאריך את מעצרו של דוליה בתעשה ימים מפני "שהם מתחילים פרק חדש" בחקירה. בית המשפט נעתר לבקשת המשטרה.

רבין, בת 67 במותה, נרצחה בביתה ברחוב הרב מימון באשדוד. במשטרה סבורים כי דוליה ושותפיו תכננו לשדוד את רבין לאחר ששמעו כי היא מחזיקה בבית כסף מזומן רב. במשטרה סברו כי מסיבה לא ברורה ניסיון השוד הסתבך, ורבין נרצחה.

בטרם מעצרו של דוליה הצליחה המשטרה לקחת ממנו דגימת דנ"א ב"תרגיל חקירה" שסירבה לפרט על אודותיו, בלי שהיה מודע לחקירה נגדו בחשד לרצח. לאחר שנמצאה התאמה בין הדנ"א שלו לבין זה שנמצא בזירה הוחלט לעצור אותו ב-24 במאי.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ