בן 20 נהרג וילד בן 12 נפצע אנושות מירי ביפו

השניים נורו מאופנוע שנמלט מהמקום בסמוך למתחם המגורים פרדס דכה. מהמשטרה נמסר כי הרקע לתקרית פלילי וכי היא בודקת אם הילד נורה בשוגג. במשפחתו מאשימים את המשטרה: "לא אכפת להם מאיתנו, מבחינתם - שנמות"

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
זירת הירי ביפו, היום
זירת הירי ביפו, היום צילום: מוטי מילרוד

צעיר בן 20 נהרג וילד בן 12 נפצע באורח אנוש הבוקר (שלישי) מירי ביפו. השניים פונו לבית החולים וולפסון לאחר הירי, והילד הועבר לבית החולים איכילוב בשל חומרת הפציעה שנגרמה לו. היורה רכב על אופנוע יחד עם אדם נוסף, והשניים נמלטו מהמקום. מהמשטרה נמסר כי הרקע לתקרית פלילי וכי נבדק אם הילד נורה בשוגג. 

פריד חלאף

ההרוג, פריד חלאף, והילד נורו סמוך למתחם המגורים פרדס דכה, ולדברי משפחתו של הילד הוא עמד בכניסה ומכר פירות. באזור מוצבת מצלמת אבטחה שלפי הערכות תיעדה את הירי. במתחם מתגוררת משפחת אבו סייף שחלק מבניה מעורבים בפשיעה על רקע סחר בסמים ואמצעי לחימה. בקרבת המתחם נפצע לפני יותר משנה ילד בן חמש מירי תועה בראשו.

דודו של הילד, סמיר אבו סייף, אמר ל"הארץ" כי "זה לא רק היום, כל יום יש ביפו את היריות האלו. מנסים לרצוח את ההוא ולפגוע בשני". אבו סייף האשים את המשטרה באוזלת יד: "אין ביטחון ביפו ולא היה ביטחון - או שטוב למשטרה ככה או שאני לא יודע מה קורה פה. לא אכפת להם מאיתנו. מבחינתם - שנמות". לדבריו, "אנחנו משתפים פעולה והם לא עושים את העבודה שלהם. כל פעם אחרי רצח מגיעים הבכירים וכלום לא קורה - אנחנו רק חוזרים אחורה. הירי הזה לא היה בטעות. הם ירו לו בראש. באו להרוג".

קרובת משפחה של הילד, נעים אבו סייף, אמרה כי הוא נורה בראשו ומחתה על כך שהמשטרה אינה אוספת נשק מעבריינים. "ירו על שניהם וברחו, איפה המשטרה, איפה משמר הגבול?", תהתה. "בחיים שלי לא ראיתי דבר כזה. המשטרה לא לוקחת את הנשק מהאנשים, מחפשים פה רק סמים".

זירת הירי ביפו, היוםצילום: מוטי מילרוד

לדבריה, השניים עמדו בכניסה לחנות ירקות "וירו בהם על אוטומט. איזה מן עולם זה, מה יהיה הסוף? שמתי אותו עליי, חיבקתי אותו ואמרתי לאמא שלו שיש לו עוד קצת חיים. אם היו בחנות קונים אחרים הם גם היו מתים. מה נהיה פה, באיזה עולם אנחנו? זה ילד קטן".

יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה התייחס בטוויטר לתקרית וכתב: "צעיר בן 20 נרצח וילד בן 12 נפצע באורח אנוש הבוקר ביפו. נורו על ידי רוצחים רכובים על אופנוע. אם הוא היה ילד יהודי הממשלה היתה מכריזה על תוכנית למאבק בפשיעה עוד היום. ‏בשבילנו הם רק בני 20 ו-12 אבל בשביל הממשלה הם רק ערבים".

בשנים האחרונות מנסות רשות מקרקעי ישראל ועיריית תל אביב לפנות מהמתחם את משפחת אבו סייף בטענה שפלשה אליו באופן לא חוקי, ובמשפחה מנסים להגיע עמן להסכמות. בני המשפחה מסכימים להתפנות המתחם אך דורשים קרקע או פיצוי בתמורה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ