שרה נתניהו תובעת 200 אלף שקלים מעובדת במעון רה"מ בגין לשון הרע

נתניהו תובעת את סילבי גנסיה לאחר שהעובדת לשעבר התראיינה בתקשורת וסיפרה על תקופתה במעון. בין היתר סיפרה שנתניהו ביקשה ממנה לנשק את רגליה וצרחה עליה

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ביום השבעת הכנסת, בחודש שעבר
נתניהו ביום השבעת הכנסת, בחודש שעברצילום: אלכס קולומויסקי

אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, הגישה היום לבית משפט השלום בתל אביב תביעת לשון הרע נגד סילבי גנסיה, עובדת לשעבר במעון ראש הממשלה. נתניהו תובעת את גנסיה על 200 אלף שקלים בגין פגיעה בפרטיות, הפרה של חובת סודיות בחוזה העבודה עליו חתמה, ולשון הרע, לאחר שהעובדת לשעבר התראיינה בתקשורת וסיפרה על תקופתה במעון.

גנסיה סיפרה בתוכנית "אופירה וברקו" כי נתניהו ביקשה ממנה לנשק את רגליה, ותיארה מקרה שבו בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, היה צריך להרגיע את אמו שצרחה עליה. "לא ידעתי שצריך לכבס את הבגדים של הילדים ביד ולא במכונת כביסה", אמרה גנסיה בראיון. "כיבסתי את המכנסיים של אבנר וכשהיא שאלה אותי איפה הבגדים ואמרתי לה שהם במכונה, היא השתוללה וצרחה עליי. יאיר בא לעזור לי". עוד סיפרה גנסיה: "איימו עלי שאני אצהיר שהכל בסדר אבל הכל לא בסדר".

בתביעה שהוגשה על ידי עורך דינה של נתניהו, עו"ד יוסי כהן, נכתב: "לאחר שהנתבעת הפרה את האמון שנתנו בה היא התחננה לשוב למקום עבודתה במעון. וישאל השואל: אם תנאי עבודתה היו כה גרועים וקשים, מדוע התחננה לשוב למקום עבודתה, שעל פי התיאור שלה מכונה 'גיהינום'? התשובה פשוטה: כל מטרתה לסחוט כספים בתביעת סרק".

עוד כתב כהן כי "הפרסומים האמורים מהווים עוולה חוקתית לפי חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, המעגן את זכותו של אדם לכבוד וקובע כי אין לפגוע בכבודו וכי יש להעניק לכבוד את ההגנה הראויה לו. משמע, הזכות לכבוד קיבלה מעמד חוקתי, על חוקי, כזכות יסוד. זכות יסוד זו צריך שתהנה מעוצמת ההגנה הגבוהה ביותר".

זוהי התביעה השנייה של נתניהו נגד גנסיה. התביעה הראשונה עוסקת בעבירות שביצעה לכאורה במסגרת תפקידה במעון. גם גנסיה מנהלת תביעה נגד נתניהו על התעמרות בעבודה. שתי התביעות עדיין מתנהלות.

עו"ד אופיר שמשון, המייצג את גנסיה, מסר בתגובה: "מדובר בתביעת השתקה בזויה ומקוממת, שהיא העתק של תביעה הזויה נוספת, אשר הגישה שרה נתניהו נגד סילבי. מטרת התביעות היא ללחוץ על סילבי ולמנוע את חקירת וחשיפת האמת. אנו משוכנעים שמשטרת ישראל תחקור את הסיבה למסירת עדויות שקר, ותמצא את הדין עם האשמים, ושבית המשפט יקבע שמדובר בעוד תביעת השתקה מהסוג הבזוי ביותר".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ