ניר חסון
ניר חסון

מאות בני אדם הפגינו הערב (שישי) מול מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים בדרישה שיתפטר בשל כתבי האישום שהוגשו נגדו. החל מיום חמישי שעבר מגיעים מדי יום מפגינים למדרכה מול המעון ברחוב בלפור בבירה, והערב הם קיימו קבלת שבת במקום.

"הדבר הכי נורא שנתניהו עשה לנו זה הפיצול והשיסוי", אמר מוביל המחאה, אמיר השכל. לדבריו, "המטרה שלנו היא להתחיל מכאן, מבלפור, את התיקון ואת האחדות. שבת זה סמל לאחדות". מעבר לכביש הפגינו כמה פעילי ימין, שהביעו תמיכה בראש הממשלה.

"אני בא מהכיוון הערכי-מוסרי", אמר השכל ל"הארץ", "לא יעלה על הדעת שבראש הממשלה יהיה אדם שנאשם בפלילים. באף מדינה מתוקנת אי אפשר לסבול כזה מצב". לדבריו, "אני אומר בדיוק את מה שנתניהו אמר לאולמרט, רק עם תיקון קל - שראש ממשלה ששקוע עד צוואר במשפט פלילי אין לו מנדט מוסרי לקבל החלטות בנוגע לקורונה, המשבר הכלכלי והסיפוח. הוא ניסה להגיד שיש פה ניסיון של השמאל להחליף את השלטון, אבל אין לנו שום דבר נגד הימין, אנחנו רק נגד השחיתות".

אתמול נעצר בן 19 בירושלים לאחר שאיים לדקור מפגינים שעמדו בסמוך למעון ראש הממשלה. בתיעוד של התקרית, שלא ברור ממנו מה הצית את העימות, נראה הצעיר אוחז חפץ חד ומאיים על אחד המפגינים: "תכף אני אדקור אותך בפרצוף, אלף דקירות אני אדקור אותך".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ