אחרי 14 שנה ובעזרת דנ"א, כתבי אישום הוגשו על רצח קלרה רבין

אולג דוליה מואשם שרצח את רבין בזמן שנאבקה בו כשפרץ לביתה, וקרוב משפחתה שסייע לו מואשם בגרימת מוות ברשלנות. המשטרה איתרה את דוליה הודות לדנ"א של בן משפחתו שהוצלב עם דגימות מהזירה

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
קלרה רבין
קלרה רביןצילום: באדיבות המשטרה

הפרקליטות הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע שני כתבי אישום בגין רצח קלרה רבין, תושבת אשדוד שנרצחה ב-2006 במהלך שוד שהשתבש. הרצח פוענח לאחרונה לאחר הצלבת דנ"א בין קרוב משפחתו של הנאשם ברצח, אולג דוליה, ובין דגימות דנ"א שאותרו מתחת לציפורניים של רבין. דוליה מואשם בעבירות רצח ובניסיון שוד בנסיבות מחמירות.

הנאשם השני, איגור קוסיאק, הוא קרוב משפחתה של רבין שמואשם כי תכנן עם דוליה לשדוד כסף מביתה בזמן שבעלה שהה בחו"ל. כתב האישום מייחס לו שידול לשוד וגרימת מוות ברשלנות. לפי כתבי האישום סיפר קוסיאק לדוליה, חברו, כי קרובת משפחתו מחזיקה בביתה בכסף רב, והציע לו לפרוץ לביתה ולהעביר לו חלק מכספי השוד. דוליה הוציא את התוכנית לפועל בזמן נסיעתו של בעלה לחו"ל, כשהוא מניח שרבין תשהה בביתה. הפרקליטות והמשטרה אינן יודעות אם הוא ביצע את השוד עם אדם נוסף. 

בלילה שבין 23-22 לאוגוסט 2006 טיפס דוליה על מסתורי הכביסה ועל הסורגים בביתה של רבין, ופרץ אליו כשבכיסו סכין מתקפלת. במהלך הפריצה והחיפוש אחר הכסף ישנה רבין על הספה בסלון ביתה עד שלפתע התעוררה ונעמדה. בתגובה דקר אותה דוליה שבע פעמים וחנק אותה. רבין נאבקה בו, ועקב כך נמצאו חתכים באצבעות ידיה. כבר בתחילת החקירה המקורית סברו כי הרקע לרציחתה הוא שוד שהשתבש, בין השאר משום שעדויות חשפו כי רבין נהגה לשתף אנשים בכך שבעלה מחזיק בבית כסף מזומן.

לאחר מותה הגיעו לזירה אנשי המחלקה לזיהוי פלילי (מז"פ) שאספו דגימות דנ"א שנמצאו מתחת לציפורניה, ולא תאמו לדנ"א של אף אחד מקרוביה. לאחרונה נעצר קרוב משפחתו של דוליה בגין עבירה אחרת, ונלקחו ממנו דגימות דנ"א. בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית הצליחה המשטרה להבחין בקרבה גנטית השוררת בין דגימות אלו לדגימות שנמצאו בזירה.

בטרם מעצרו של דוליה הצליחה המשטרה לקחת ממנו דגימת דנ"א ב"תרגיל חקירה" שסירבה לפרט עליו, בלי שהיה מודע לחקירה נגדו בחשד לרצח. לאחר שנמצאה התאמה בין הדנ"א שלו לבין הדנ"א שנמצא בזירה הוחלט לעצור אותו ב-24 במאי. תחילה הכחיש הנאשם את החשדות נגדו, אך בהמשך חזר בו, מסר הודאה, שחזר את הרצח ומסר את שמו של קוסיאק.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ