נתניהו האשים את מנדלבליט ב"מזימת הפיכה" לאחר שהתנגד לסיוע למימון הגנתו

מקורות בוועדת ההיתרים אמרו היום כי היא צפויה לדחות את בקשת רה"מ לקבל ממקורבו ספנסר פרטרידג' עשרה מיליון שקלים למימון הגנתו המשפטית, זאת על סמך עמדת היועמ"ש

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו בירושלים, היום
נתניהו בירושלים, היוםצילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שלישי) את היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, המתנגד למימון הגנתו המשפטית בידי מקורבו ספנסר פרטרידג'. "מזימת ההפיכה השלטונית של מנדלבליט נחשפה במלוא כיעורה", כתב נתניהו ברשתות החברתיות, "באופן מדהים ומביש, בכירי משרד המשפטים קראו היום לראש הממשלה נתניהו להתפטר מתפקידו כתנאי לכך שיוכל להתגונן מפני כתב האישום המופרך שמנדלבליט תפר נגדו".

מקורות בוועדת ההיתרים במשרד מבקר המדינה אמרו היום כי היא צפויה לדחות את בקשת נתניהו לקבל מפרטרידג' עשרה מיליון שקלים למימון הגנתו המשפטית. לפי המקורות, עמדת היועץ המשפטי לממשלה שפורסמה היום בנושא לא מותירה ברירה אלא לדחות את בקשת ראש הממשלה.

מנדלבליט נדרש לסוגיה לבקשת ועדת ההיתרים, שדנה בנושא בחודש שעבר. מנדלבליט כתב לוועדה כי באופן עקרוני, כל טובת הנאה שניתנת לראש הממשלה ניתנת לו מפני שהוא עובד ציבור ולכן היא אסורה. הוא ציין כי כלל זה עשוי להשתנות בהתחשב במערכת היחסים של עובד הציבור עם נותן המתנה או בטיב המתנה, אולם הבהיר כי זה אינו המקרה. "לא ניתן לקבוע כי קבלת סכום זה על ידי ראש הממשלה מצד מר פרטרידג' אינה משום מתנה הניתנת לו באשר הוא עובד ציבור", כתב מנדלבליט.

העמדה המשפטית של משרד מבקר המדינה היא שהוועדה יכולה להתיר לעובדי ציבור לקבל מתנות במישור האתי, אולם מרגע שהיועץ המשפטי לממשלה קבע כי הבקשה אינה חוקית, הם אינם יכולים להחליט אחרת.

מטעמו של נתניהו נמסר מוקדם יותר בתגובה להודעת מנדלבליט כי "ככל שנחשפים מעשיו הפסולים של היועמ"ש בקלטות שהוא מסתיר מהציבור, כך הוא מעצים את הרדיפה השערורייתית שלו נגד ראש הממשלה נתניהו והימין. ניגוד העניינים של היועמ"ש זועק לשמים. ביד אחת הוא מגיש כתב אישום מופרך נגד ראש הממשלה וביד שנייה הוא עושה הכל כדי לחבל ביכולתו של ראש הממשלה להתגונן מפניו".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ