רעולי פנים ירו לעבר ביתו ומכוניתו של ראש העיר שפרעם; אין נפגעים

עורסאן יאסין אמר שהוא אינו נתון לאיומים וכי אינו יודע מה הרקע למקרה. לדבריו, לפי מצלמות האבטחה נראה שהיורים היו צעירים שרכבו על אופנוע

נעה שפיגל
ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראש העיר שפרעם עורסאן יאסין
ראש העיר שפרעם עורסאן יאסיןצילום: מורן מעיין/ג'ני

ביתו ומכוניתו של ראש העיר שפרעם עורסאן יאסין נפגעו הלילה (ראשון) מיריות. יאסין לא נפגע מהירי אך נגרם נזק לרכושו, והמשטרה מחפשת אחר היורים. ראש העיר אמר ל"הארץ" כי הוא אינו נתון לאיומים, וכי אינו יודע מה הרקע למקרה. לדבריו, לפי מצלמות האבטחה נראה כי היורים היו צעירים רעולי פנים שרכבו על אופנוע.

יאסין שחזר כי בשעה אחת וחצי בלילה שמע צרור יריות מחוץ לביתו. "ירדתי למטה וראיתי שירו על הרכב שלי – כל השמשות, הגלגלים. אבל אני בריא, זה לא ירתיע אותי". לדבריו, הוא "ראש עיר כבר קדנציה שלישית, ובחיים לא קיבלתי טלפון של איומים. אני מאמין במה שאני עושה ואמשיך בכך. יכול להיות שיש דברים שלא מוצאים חן בעיניים של התושבים".

ראש העיר אמר כי לאחר שהתושבים שמעו על הירי, "מעל לאלף איש באו לעודד אותי ולעמוד איתי. אני מודה להם". הוא הוסיף כי להשערתו, הצעירים שירו על ביתו נשלחו בידי אנשים אחרים, אך הדגיש כי אינו יודע מי עומד מאחורי הירי.

יאסין, חבר ליכוד המקורב לבכירים במפלגה, נבחר לראשונה לראשות העיר ב-1998, אז הדיח את ראש העיר חמו אבראהים נמר חסין. הוא שימש ראש עיר במשך שתי קדנציות עד שהפסיד בבחירות ב-2008, ונבחר שוב לראשות העיר ב-2018. בעבר הביע עמדה לפיה העיר צריכה להשתתף בחגיגות יום העצמאות. בשנתיים האחרונות התגברו מקרי הירי והאלימות בשפרעם, בהם ירי לעבר בתים ורכוש וכמה מקרי רצח. מקרים אלה עוררו את חשש התושבים מפני חדירת אנשי פשיעה לעיר.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ