תושב באר שבע מואשם שאיים לפגוע בנתניהו: "אשמח לקחת חלק בהתנקשות"

בתוך פחות מיממה מהרגע שנעצר בחשד לאיומים על רה"מ ועל בנו יאיר, הוגש כתב אישום נגד אשר בן דור, בן 39. בן דור: "כתבתי משהו מטומטם בעידנא דריתחא, אני אדם של מילים"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו ומאבטחיו במהלך סיור באוגדת עזה, לפני שנה
נתניהו ומאבטחיו במהלך סיור באוגדת עזה, לפני שנהצילום: חיים הורנשטיין

כתב אישום הוגש היום (שלישי) נגד תושב באר שבע בגין שני סעיפי איומים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ובנו יאיר. האיש, אשר בן דור בן 39, נעצר אתמול על ידי יחידת להב 433, לאחר שכתב לפני כשבועיים בטוויטר: "מישהו יודע על הכנות להתנקשות בראש הממשלה? מישהו מכיר... נראה לי הגיע הזמן, נראה לי הגיעו מים עד נפש".

לפי כתב האישום שהגישה חטיבת התביעות של המשטרה בבית משפט השלום באשקלון, בן דור גם צייץ נגד בנו של ראש הממשלה וכתב: "יאיר כפרה, כל כלב ביג' יומו [...] מה קרה, הבית רועד? הקירות דקים, שומעים את הלב שלך דופק". לטענת המשטרה, האמירה נועדה "להפחיד או להקניט" את נתניהו. בנוסף טענה המשטרה כי אתמול לאחר שנעצר אמר בן דור לקצין המשטרה: "אני נעצר רק בגלל שזה ראש הממשלה התלונן. עכשיו אני נעצר בגללו אז שימות עכשיו, בן זונה, שימות עכשיו, זה מעצר פוליטי".

הציוץ של בן דורצילום: מתוך טוויטר

המשטרה ביקשה לעצור את בן דור עד תום ההליכים נגדו, בין היתר על רקע עברו הפלילי של תקיפת בת זוג ועבירות אלימות נוספות. "נסיבות העבירות המיוחסות למשיב יוצרות חשש ששחרורו יביא לסיכון ביטחון הציבור בכלל ולסיכון ביטחוני של ראש הממשלה ובני משפחתו, במיוחד בתקופה סוערת זו", נכתב בבקשת המעצר.

בן דור אמר היום בבית המשפט: "כתבתי משהו מטומטם, בעידנא דריתחא. אני לא עבריין. ראש הממשלה בעצמו אומר דברים ואחרי זה הוא 'מצר עליהם' וזה בסדר? אני לא בן אדם אלים, אני בן אדם שמלין, בן אדם שכותב".

בחודשים האחרונים הגיש ראש הממשלה כמה תלונות במשטרה בגין איומים והסתה לאלימות כלפיו וכלפי בני משפחתו. לפני כחודש התלונן נתניהו על משתמש בשם עמי שמיר שכתב בפייסבוק: "מאחל ליאיר נתניהו להתייתם משני הוריו בהקדם". בהודעה לתקשורת טען נתניהו כי חלק מהקריאות לרצוח אותו ואת בני משפחתו "מזוהות באופן ברור עם השמאל הקיצוני", ולא הוסיף בנושא.

שבוע קודם לכן הגיש נתניהו תלונה על איומים ברצח בעקבות טוקבק שפורסם בנובמבר 2019. נתניהו כתב אז בטוויטר כי כמה ימים לפני כן הגיש תלונה "על שורה של איומים לרצוח אותי ואת בני משפחתי", והוסיף: "היום, לצערי, נאלצתי להגיש תלונה נוספת נגד אדם שפל שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותי ואת משפחתי". כחודש קודם לכן הגישו נתניהו ובנו יאיר תלונות נפרדות נגד חיים שדמי, מפגין שתועד מול בית רה"מ כשהוא קורא בין היתר להשליך על המקום בקבוק תבערה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ