גל הירש יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין העלמת מס; סעיפי השוחד הוסרו מכתב החשדות

מי שהיה מועמד למפכ"ל המשטרה ב-2015 יואשם כי העלים הכנסות בשווי של כשישה מיליון שקלים. הפרקליטות לא התייחסה לחשד כי העביר שוחד לשר ההגנה הגיאורגי

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הירש במסיבת עיתונאים, ב-2018
הירש במסיבת עיתונאים, ב-2018צילום: מגד גוזני

הפרקליטות הודיעה לתא"ל במיל' גל הירש כי הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין עבירות מס בשווי כשישה מיליון שקלים. ב-2015 הכריז השר לביטחון הפנים דאז, גלעד ארדן, על מועמדותו של הירש לתפקיד מפכ"ל המשטרה. אולם מועמדותו הוסרה כעבור זמן קצר, כאשר נפתחה בעניינו חקירה בחשד לשוחד ועבירות מס.

על פי כתב החשדות שנמסר לסנגוריו של הירש, בין השנים 2007 ל-2009 הוא לא דיווח על הכנסות אישיות בסך 6.1 מיליון שקלים. כחלק ממה שמוגדר כ"פעילותו המרמתית כלפי רשויות המס", הירש העביר את הכנסותיו לחשבונות בנק בשווייץ ובהם חשבון של חברה זרה שנפתחה לצורך כך. את הכספים קיבל הירש בעבור ייעוץ שהעניק לצבא גיאורגיה ביחד עם שותפיו כחלק מחברה שהקימו בשם "דיפנסיב שילד".

על פי הנטען, הירש לא דיווח בהצהרות ההון שלו על הכספים המצויים בשווייץ. על פי הפרקליטות, בשנת 2009 העביר הירש סכום של שלושה מיליון שקלים לחברה שהיתה רשומה על שמו בישראל, מתוך כוונה לחמוק מתשלומי מסים. לצד הירש, צפויים לעמוד לדין גם שותפיו עודד שכנאי, מיכאל בנימיני ויניב אדם, אביו של הזמר עומר אדם.

בשנה שעברה מסרה המשטרה כי בעקבות ארבע שנות חקירה, התגבשה תשתית ראייתית לביצוע עבירות המס. החקירה התמקדה במקור בחשד כי הירש העביר שוחד לשר ההגנה הגיאורגי דאז, אולם המשטרה הודיעה באוגוסט שעבר כי היא סוגרת את תיק השוחד. בנוסף, נחקר הירש בחשד למתן שוחד לצורך קבלת מכרז לפינוי מוקשים בראשון לציון, והחקירה בעניין זה נסגרה ב-2018.

סנגוריו של הירש, עו"ד גיורא אדרת נבות תל-צור וטל שפירא, מסרו בתגובה כי "הירש טען מהרגע הראשון כי מדובר בחקירה שערורייתית, בחשדות שאין להם כל בסיס, שכל מטרתה לסכל את מינויו למפכ"ל – מינוי שהיה לצנינים בעיניהם של מספר בכירים במערכת האכיפה. ואכן – החשדות לעבירות השוחד, להן לא היה כל בסיס מלכתחילה, התפוגגו ונמוגו במהלך החקירה. או אז, צצו ועלו לפתע חשדות חדשים, הפעם בתחום המס, שגם להם אין כל בסיס ונועדו אך ורק כדי להצדיק את החקירה וסיכול המינוי, לאחר שתיקי השוחד קרסו". לדבריהם, "חבל שלגורמי האכיפה לא היה את האומץ לקבל את ההחלטה הנכונה והמתבקשת – גניזת תיק החקירה כנגד הירש בכללותו".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ