פרקליטו של נתניהו צפוי לבקש את דחיית המשפט, לאחר ששותפו פרש מהצוות

עורך הדין מיכה פטמן הסביר כי הוא עוזב בעקבות החלטת ועדת ההיתרים שלא לאפשר לנתניהו לקבל מימון להגנתו המשפטית. חלקו של פטמן בניהול התיק היה שולי בשל חילוקי דעות עם עו"ד עמית חדד

נטעאל בנדל
נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עורך הדין מיכה פטמן בפתיחת משפט נתניהו, במאי
עורך הדין מיכה פטמן בפתיחת משפט נתניהו, במאיצילום: עמית שאבי

סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד מיכה פטמן, פרש מצוות ההגנה של רה"מ - עשרה ימים לפני הדיון השני במשפטו. פטמן, שהצטרף לפני כמה חודשים לצוות, הסביר את עזיבתו בכך שלא קיבל תשלום בעקבות החלטת ועדת ההיתרים שלא לאפשר לנתניהו לקבל מימון ממקורבו ספנסר פרטרידג'. בעקבות פרישתו צפוי הסנגור הנוסף של פטמן, עו"ד עמית חדד, לבקש הארכת זמן נוספת לקראת המשפט בטענה שיידרש לו עוד זמן רב להכנת טענות ההגנה. 

לצד החלטת ועדת ההיתרים, בין פטמן לחדד התגלעו חילוקי דעות. בשל כך חומרי ההגנה כלל לא הועברו אל פטמן, וחלקו בצוות היה שולי. הדיון הקרוב יתמקד בשאלה מתי ניתן יהיה להתחיל את שלב ההוכחות בתיק.

בינואר פרסם גידי וייץ ב"הארץ" כי נתניהו חייב לשורת עורכי דין שייצגו אותו מאות אלפי שקלים. בין השמות שהוזכרו נמצאים עורכי הדין קרן שפירא-אטינגר, אייל כהן, ירון קוסטליץ, נבות תל צור, פיני רובין וטל שפירא. נכון לחודש ינואר, לעורך הדין יוסי כהן, המייצג את בני משפחת נתניהו במשך שנים, חייבת המשפחה יותר ממיליון שקלים.

נתניהו בפתיחת משפטו לצד עורכי דינו עמית חדד ומיכה פטמן, במאיצילום: RONEN ZVULUN / רויטרס

בשבוע שעבר הודיעו חברי ועדת ההיתרים כי לא ידונו בבקשתו של נתניהו לקבל עשרה מיליון שקלים למימון הגנתו המשפטית ממקורבו פרטרידג'. הוועדה במשרד מבקר המדינה תלתה את החלטתה בעמדת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שהתנגד לבקשה.

חברי ועדת ההיתרים קבעו גם כי נתניהו יידרש להחזיר 30 אלף דולר מתוך 300 אלף שקיבל ללא אישור מבן דודו, נתן מיליקובסקי, שכן לדבריהם רוב הסכום שימש למימון הגנתה המשפטית של רעייתו שרה נתניהו, הנחשבת אזרחית פרטית. ביום ראשון פורסם ב"הארץ" כי חברי הוועדה הקציבו לנתניהו 30 ימים להציג ראיות לכך שהשיב למיליקובסקי את הכסף.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ