ביהמ"ש מנע מנאשם באיומים על נתניהו לפרסם סטטוסים עליו במשך חודש

בית משפט השלום באשקלון קבע באופן חריג כי לפני כל פרסום ברשתות החברתיות, הנאשם אשר בן דור יצטרך לקבל אישור מבת זוגו. בן דור כתב בטוויטר: "מישהו יודע על הכנות להתנקשות בראש הממשלה?"

יהושע (ג'וש) בריינר
יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו מוקף מאבטחים במשרד החוץ, בשבוע שעבר
נתניהו מוקף מאבטחים במשרד החוץ, בשבוע שעברצילום: עמית שאבי

בית משפט השלום באשקלון שחרר היום (רביעי) בתנאים מגבילים נאשם באיומים על ראש הממשלה בנימין נתניהו ובנו יאיר, ואסר עליו לפרסם כל דבר הנוגע לנתניהו או לבנו במשך 30 יום. כמו כן, השופט אבישי כהן קבע באופן חריג כי לפני כל פרסום פוסט או ציוץ ברשתות החברתיות, הנאשם אשר בן דור יצטרך לקבל את האישור של בת זוגו.

בהחלטתו כתב כהן: "מיותר לומר כי רצונות ומחשבות פוליטיים יש לתרגם למעשים כשרים בלבד. לאחר ששמעתי את התנצלותו הכנה של המשיב, את הבנתו את חומרת המעשה והבטחתו שיימנע מכך ולאחר שהתרשמתי מבת הזוג שתוכל לפקח עובר לכל פרסום שלו במדיה הציבורית, אני מורה על שחרורו".

בן דור, תושב באר שבע בן 39, נעצר שלשום והמשטרה הגישה נגדו כתב אישום יממה לאחר שנעצר. לפני כשבועיים כתב בן דור בטוויטר: "מישהו יודע על הכנות להתנקשות בראש הממשלה? מישהו מכיר... נראה לי הגיע הזמן, נראה לי הגיעו מים עד נפש". סנגורו דניאל חקלאי מסר היום: "לקוחי הביע צער על האיומים וכמובן חרטה עמוקה".

לפי כתב האישום שהגישה חטיבת התביעות של המשטרה, בן דור כתב בטוויטר: "יאיר כפרה, כל כלב ביג' יומו [...] מה קרה, הבית רועד? הקירות דקים, שומעים את הלב שלך דופק". לטענת המשטרה, האמירה נועדה "להפחיד או להקניט" את נתניהו. כמו כן טענה המשטרה כי שלשום, לאחר מעצרו, אמר בן דור לקצין: "אני נעצר רק בגלל שזה ראש הממשלה התלונן. עכשיו אני נעצר בגללו אז שימות עכשיו, בן זונה, שימות עכשיו, זה מעצר פוליטי".

הציוץ של בן דורצילום: מתוך טוויטר

המשטרה ביקשה אתמול לעצור את בן דור עד תום ההליכים נגדו, בין היתר ברקע העובדה שתקף בעבר את בת זוגו ובשל עבירות אלימות נוספות. "נסיבות העבירות המיוחסות למשיב יוצרות חשש ששחרורו יביא לסיכון ביטחון הציבור בכלל ולסיכון ביטחוני של ראש הממשלה ובני משפחתו, במיוחד בתקופה סוערת זו", נכתב בבקשת המעצר.

בן דור אמר אתמול להגנתו בבית המשפט: "כתבתי משהו מטומטם, בעידנא דריתחא. אני לא עבריין. ראש הממשלה בעצמו אומר דברים ואחרי זה הוא 'מצר עליהם' וזה בסדר? אני לא בן אדם אלים, אני בן אדם שמלין, בן אדם שכותב".

בחודשים האחרונים הגיש ראש הממשלה כמה תלונות במשטרה בגין איומים והסתה לאלימות כלפיו וכלפי בני משפחתו. לפני כחודש התלונן נתניהו על אדם בשם עמי שמיר שכתב בפייסבוק: "מאחל ליאיר נתניהו להתייתם משני הוריו בהקדם". בהודעה לתקשורת טען נתניהו כי חלק מהקריאות לרצוח אותו ואת בני משפחתו "מזוהות באופן ברור עם השמאל הקיצוני".

שבוע לפני כן הגיש נתניהו תלונה על איומים ברצח בעקבות טוקבק שפורסם בנובמבר 2019. נתניהו כתב בטוויטר כי כמה ימים לפני כן הגיש תלונה "על שורה של איומים לרצוח אותי ואת בני משפחתי", והוסיף: "היום, לצערי, נאלצתי להגיש תלונה נוספת נגד אדם שפל שפירט כיצד הוא מתכוון לרצוח אותי ואת משפחתי". כחודש קודם לכן הגישו נתניהו ובנו יאיר תלונות נפרדות נגד חיים שדמי, מפגין שתועד מול בית רה"מ כשהוא קורא בין היתר להשליך על המקום בקבוק תבערה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ