עובד בעיריית חיפה נאשם כי הפיץ עשרות אלפי תיעודים מיניים של נשים ללא ידיעתן

רונן שיך מואשם שניהל קבוצות טלגרם בהשתתפות מאה אלף משתמשים, ובהן הפיץ תמונות וסרטונים מיניים. בקבוצות נוספות בניהולו הוא מואשם כי פרסם שירותי זנות. בכתב האישום מצוינות לפחות 190 מתלוננות, רבות מהן דיווחו שהן סובלות מהטרדות ברשת וברחוב, מדיכאונות ומקשיי שינה

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שיך בשידור לדיון בבית המשפט, היום
שיך בשידור לדיון בבית המשפט, היום

עובד בעיריית חיפה מואשם כי ניהל קבוצות טלגרם להפצת עשרות אלפי תמונות וסרטונים מיניים של נשים ישראליות ללא ידיעתן. בקבוצות היו חברים יותר ממאה אלף משתמשים. מחלקת הסייבר בפרקליטות הגישה הבוקר (חמישי) לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד העובד, רונן שיך, בגין עבירות של הטרדה מינית והתנכלות, פגיעה בפרטיות, פרסום שירותי זנות וניסיון לפרסם שירותי זנות.

במרבית המקרים, לפי כתב האישום, פרסם שיך את התכנים בצירוף פרטיהן האישיים של הנשים, כהוכחה לכך שמדובר בנשים ישראליות שאינן חלק מתעשיית המין ואינן עושות זאת בהסכמה.

בית משפט השלום בחיפה, ב-2014צילום: רמי שלוש

ישנן 190 מתלוננות המצוינות בכתב האישום. מכתב האישום עולה כי הנפגעות דיווחו על דיכאונות וחרדות, מחשבות אובדניות ואף ניסיונות התאבדות ממשיים בעקבות הפרסום. עוד דיווחו על עזיבת מסגרות וקושי במציאת מקומות עבודה, קשיים ביציאה למרחב הציבורי, קושי להירדם וקושי במתן אמון בבני המגדר השני. כמו כן, כמעט כלל הנפגעות דיווחו כי הן סובלות מהטרדות ברשתות החברתיות, בטלפונים האישיים שלהן ואף ברחוב. אחת הנפגעות דיווחה כי עברה ניתוח פלסטי על מנת לשנות את תווי פניה כדי להפסיק את ההטרדות ברחוב.

שיך נאשם גם בכך שהקים ערוץ טלגרם בשם "טלזנות", בו עסק בפרסום מודעות שירותי מין בתמורה לתשלום שגבה משמונה נשים שונות שפרסם שם. בנוסף, הוא הקים קבוצה שבה פורסמו שירותי מין בתשלום, פניות מצד זנאים שמחפשים נשים בזנות וחוות דעת על נשים בזנות. באישום נוסף נכתב כי במסגרת הגישה שהתאפשרה לשיך בעבודתו בעיריית חיפה, הוא העתיק לכל הפחות 43 כרטיסי אשראי של תושבים ללא רשותם.

לפי הבקשה למעצר עד תום ההליכים, שהוגשה הבוקר, בידי הפרקליטות עדויותיהן של נפגעות העבירה, תכנים מיניים רבים שהופצו, דו"חות ממצצאים שהופקו מהטלפונים הניידים של שיך, כרטיסי סים הקושרים אותו לקבוצות הטלגרם והודעות של חשודים ומעורבים נוספים שקושרות אותו לניהול הקבוצות. שיך, לפי הבקשה, מכחיש את ביצוע העבירות, אך לא מספק הסבר לראיות הרבות שנתפסו אצלו.

עוד נכתב בבקשה כי חלק מהקבוצות שהקים שיך עדיין קיימות ברשת והתכנים בהן טרם הוסרו. "היקף הפרסומים וכמות התכנים המיניים שהפיץ המשיב ברשת שיצר, מלמדת על מסוכנתו הרבה כמי שמחזיק במאות תכנים שיש בהם פוטנציאל פגיעה עצום, ואפשרות להמשיך ולגרום נזק רב לנפגעות העבירה ואף לנשים אחרות שזהותן טרם נחשפה", נכתב.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ