תושב תל מונד הורשע שרצח את גרושתו וקבר את גופתה בחצר ביתה

אופירה חיים נעלמה ביוני 2018, וגופתה נמצאה כעבור שבועיים. בעלה לשעבר, דוד חיים, חנק אותה למוות כי סירבה לבקשותיו הנוגעות לאמו. ב-2005 הורשע באיומים על חייה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד חיים בבית המשפט המחוזי בלוד, בשנה שעברה
דוד חיים בבית המשפט המחוזי בלוד, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (ראשון) את דוד חיים ברצח גרושתו אופירה חיים, בשיבוש הליכים ובמסירת ידיעות כוזבות. חיים נעצר זמן קצר לאחר הרצח, הודה הודה ושחזר את המעשה. שלב הטיעונים לעונש יתקיים בחודש הבא. ב-2005 הורשע חיים באיומים על חייה של גרושתו.

אופירה חיים נעלמה ב-22 ביוני 2018, וגופתה נמצאה ביולי 2018 בבור בחצר ביתה בתל מונד, בתום שבועיים של חיפושים. לפי כתב האישום, דוד חיים שכר בזמן שגרושתו היתה בחו"ל עובד זר שיחפור עבורו את הבור בחצר הבית, שבו גרו ביחידות דיור נפרדות. כשאופירה חיים חזרה לארץ ושאלה למה נועד הבור, היא נענתה כי מדובר ביישור שיפוע הקרקע.

אופירה חיים

לפי כתב האישום, ביום שבו נעלמה אופירה חיים, קרא לה בעלה לשעבר לצאת לחצר הבית, וביקש ממנה לבצע שינויים שיקלו על חייה של אמו, המתגוררת אף היא באותו בניין. כשסירבה לבקשותיו, לפי כתב האישום, "התנפל עליה מאחור, כרך בחוזקה חוט ניילון סביב צווארה וחנק אותה במשך עשר דקות". לאחר מכן, נכתב כי הוא וידא שהיא מתה. בנוסף, לפי כתב האישום, חיים קבר את גופתה בבור, ניפץ את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה בפטיש, גזר את כרטיסי האשראי והתעודות שלה והשליך לפח הזבל את חפציה.

בעדותו בבית המשפט לפני כשנה אמר חיים כי לא תכנן את הרצח, אלא עשה זאת בעיצומו של סכסוך ובאופן ספונטני. "לא ידעתי מה קרה, נכנסתי לאמוק. אני אדם נורמטיבי, פחדתי שיתפסו אותי והחלטתי להיפטר מהדבר הזה", אמר.

חצר הבית שבו אותרה גופתה של אופירה חיים, ב-2018צילום: תומר אפלבאום

לדבריו, "לא ידעתי מה קרה, עשיתי את מה שעשיתי. חנקתי אותה, אני לא יודע כמה זמן. היא עמדה ליד החלון והסתכלה - באתי אליה מאחורה. חשבתי על זה שאני רוצה לפתור את הבעיה, שלא יהיו לנו צרות ממנה". עוד אמר בעדותו : "פחדנו ממנה פחד מוות - גם האחים שלה. בגלל זה נידו אותה ולא דיברו איתה. אחרי כמה דקות הוצאתי את החוט, ראיתי שהיא מתה, היא היתה כחולה וראיתי שהיא בלי דופק. נבהלתי, לא ידעתי מה לעשות".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ