הפסיכיאטר המחוזי קבע שהנאשם ברצח מאיה ווישניאק כשיר לעמוד לדין

בחוות הדעת נקבע כי עמית אלמוג לא היה במצב פסיכוטי כשחנק למוות את בת זוגו, וכי הוא מסוגל להבחין בין טוב לרע. עוד נכתב כי אלמוג היה מסוגל לשלוט במעשיו ולהימנע מהם

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עמית אלמוג בהארכת מעצרו
עמית אלמוג בהארכת מעצרוצילום: מגד גווזני

בית המשפט התיר היום (שלישי) לפרסם את סיכום חוות הדעת הפסיכיאטרית שערך פסיכיאטר מחוז תל אביב לעמית אלמוג, הנאשם ברצח זוגתו מאיה ווישניאק ברמת גן בחודש מאי. חוות הדעת קובעת כי אלמוג כשיר לעמוד לדין וכי אין עדויות שהוא היה במצב פסיכוטי בזמן שחנק למוות את ווישניאק. בית המשפט הורה לעצור את אלמוג עד לתום ההליכים נגדו, בהסכמת הצדדים.

לפי חוות הדעת, אלמוג "מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מותר לאסור, מסוגל להבין ולעקוב אחר ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו, מסוגל להבין את מהות האישומים והפסול המשפטי נגדו ומסוגל להיעזר בעורך דינו". עוד נכתב כי "אין עדות להיותו במצב פסיכוטי או אפקטיבי מז'ורי לפני, בזמן ולאחר מועד ביצוע העבירות המיוחסות לו בתיק זה". בנוסף, חוות הדעת מציינת כי אלמוג "היה מסוגל להימנע ולשלוט במעשים המיוחסים לו בתיק הזה".

במאי אישר בית המשפט העליון בצעד חריג לאלמוג להיבדק גם על ידי פסיכיאטר פרטי מטעמו כדי לקבוע אם הוא כשיר לעמוד לדין ויכול לשהות במעצר. חוות דעת כזו צפויה להיות מוצגת בשלב ההוכחות, שבסופו יקבע בית המשפט אם לאמץ את חוות הדעת.

בפתח הדיון זעקו בני משפחתה של מאיה לעברו של אלמוג שהופיע על מסך הווידאו. דבי, דודתה של מאיה, אמרה לו: "אל תתבייש, תרים את העיניים - כמו שהסתכלת עליה כשחנקת אותה. תסתכל לי בעיניים, אני ארדוף אותך".

לאחר פרסום חוות הדעת אמר אריאל, אביה של ווישניאק, כי אלמוג "היה כשיר לביצוע המעשה, ולצערנו הרב הסנגוריה עיכבה אותנו שבוע שלם כדי לדעת את המידע הזה. הזמן שלקח לביצוע האבחון לקח כי הוא עיכב את זה בעצמו ולא שיתף פעולה".

עורכי דינו של אלמוג, אורית חיון ודין כוכבי, מסרו: "היום הסכמנו לפרסום מסקנות חוות הדעת לפיה לכאורה הוא נמצא כשיר לעמוד לדין. היה ראוי לקחת אותו לבדיקה במועד האירוע ולא לשים אותו בהסתכלות חמישה שבועות מאוחר יותר, כאשר התקפים פסיכוטיים נעלמים אחרי כל כך הרבה זמן. בשלב הזה הכל לכאורה וההליך הזה יתנהל לאורך זמן ובאופן יסודי בעיני השופטים. בשלב הזה ההסתכלות מתייחסת בעיקר להיום ואת השאר ננהל בבית המשפט. כרגע הוא נבדק חמישה שבועות אחרי האירוע, ולגבי השאר - שם יובאו כל הראיות ההתייחסויות והטענות".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ