אוחנה ליועמ"ש: אינך לוקח ברצינות את האיומים על רה"מ, אתה פועל כמי שיצא לקרב אישי

השר כתב למנדלבליט כי נשמעות קריאות מפורשות לרצח נתניהו, "להבדיל ממה שקרוי 'ההסתה שקדמה לרצח רבין'". השבוע דחה היועמ"ש פנייה של השר בנושא

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אוחנה ומנדלבליט, בנובמבר
אוחנה ומנדלבליט, בנובמברצילום: מוטי מילרוד

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה שלח היום (שישי) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, שבו כתב: "ממכתבך הזחוח, עולה כי אינך לוקח ברצינות את פנייתי בנוגע לאיומים הגוברים על חיי ראש הממשלה ובני משפחתו". בתחילת החודש פנה אוחנה למנדלבליט בדרישה כי יורה על חקירת התבטאויות נגד בנימין נתניהו ברשתות החברתיות, אולם שלשום היועץ דחה את הבקשה.

עוד כתב השר אוחנה למנדלבליט: "נדמה בעת האחרונה כי אתה פועל כמי שיצא לקרב אישי נגד ראש הממשלה, בבחינת 'או אני או הוא', כפי שהדבר בא לידי ביטוי בשורה של החלטות". אוחנה הביא כדוגמה את התנגדותו לכך שנתניהו יקבל מימון להוצאות משפטו. הוא כתב כי כתב האישום שהוגש נגד ראש הממשלה "איננו מאבק לחיים או למוות".

הוא הוסיף כי "בזירה הציבורית הסוערת ממילא, נשמעים כיום קריאות מפורשות לרצח ראש הממשלה ובני משפחתו. אלה הן קריאות בוטות ומפורשות, להבדיל ממה שקרוי 'ההסתה שקדמה לרצח רבין'". השר אוחנה ציין פרסומים על משתתפים בהפגנות שקראו לכאורה לרצח ראש הממשלה, ושאל את היועמ"ש אם נפתחה חקירה ואם נעצרו עצורים.

אוחנה התייחס למכתב ששלח לו מנדלבליט בתגובה לבקשתו לבטל את הנחיית פרקליט המדינה לפיה פתיחת חקירה והעמדה לדין בעניינים בעלי רגישות מיוחדת, ובהם עבירות הסתה לאלימות, ייעשו רק באישור היועמ"ש. במכתבו הדגיש מנדלבליט את חשיבותה של ההנחיה, ונימק זאת על בסיס לשון החוק. יחד עם זאת הגיב מנדלבליט לבקשת אוחנה להורות על חקירת התבטאויות נגד נתניהו, וכתב כי ההחלטה תינתן בידי הפרקליטות. 

שלשום אמר אוחנה כי ההסתה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו "עולה על גדותיה" וכי "מה שקרוי הסתה לפי רצח רבין מחוויר לעומתה". אוחנה כינה את המפגינים ליד מעון ראש הממשלה "סוכני כאוס שרוצים לזרוע בהלה, ייאוש ומרד", וקרא שלא להשתתף בהפגנות נגד הממשלה בתקופת הקורונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ