נדחה ערעורו של ראיד רושרוש, שהורשע בהריגת תהילה נגר ב-2016

רושרוש, שנידון ל-19 שנות מאסר, טען כי יש להמיר את הסעיף שבו הורשע להמתה בקלות דעת. השופט ג'ורג' קרא קבע כי "אך כפסע בין המערער לבין עבירת הרצח", והוסיף: "על העונש לשקף את מסכת האלימות הכוללת שהפעיל"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ראיד רושרוש בעת מתן גזר דינו, בשנה שעברה
ראיד רושרוש בעת מתן גזר דינו, בשנה שעברהצילום: גיל אליהו
נעה שפיגל
נעה שפיגל

בית המשפט העליון דחה הבוקר (ראשון) את ערעורו של ראיד רושרוש, שהרג את בת זוגו תהילה נגר ב-2016. רושרוש הורשע בשנה שעברה בהסדר טיעון, ובהמשך נגזרו עליו 19 שנות מאסר.

בין הכרעת הדין של רושרוש לבין גזר הדין נכנס לתוקף תיקון לחוק העונשין ששינה את מדרג עבירות ההמתה, והוא טען כי יש להמיר את הסעיף שבו הורשע להמתה בקלות דעת, עבירה שהעונש המרבי עליה הוא 12 שנות מאסר. עורכי דינו טענו גם כי בית המשפט המחוזי בנצרת לא נתן די משקל לנסיבותיו האישיות של רושרוש ולמחדלי החקירה בקביעת העונש.

השופט ג'ורג' קרא קבע כי התיאור העובדתי בכתב האישום אינו מתיישב עם יסוד נפשי של קלות דעת. בנוגע לחומרת עונשו של רושרוש כתב קרא כי "הוא משקף באופן ראוי את מכלול נסיבות המעשה והעושה", והוסיף: "כפי שקבע בית המשפט המחוזי לאור העובדות המוסכמות, אך כפסע בין המערער לבין עבירת הרצח". קרא ציין כי רושרוש "נתן את הדין לא רק על מעשה ההריגה אלא גם על שתי עבירות האלימות שביצע כלפי המנוחה ועל עבירות של הדחה בחקירה בנסיבות מחמירות ושיבוש מהלכי משפט". לדבריו, "על העונש לשקף את מסכת האלימות הכוללת שהפעיל המערער כלפי המנוחה עוד לפני שהביא למותה, שהסלימה עד כדי מותה האכזרי מידיו". לפסק הדין הצטרפו השופטים ניל הנדל ואלכס שטיין.

עורכת הדין תמי אולמן, שמייצגת את רושרוש לצד עורכי הדין שמוליק ברזני ושאדי סרוגי, מסרה בעקבות ההחלטה: "קיבלנו את פסק הדין. אנחנו לומדים ומפנימים אותו". 

גופתה של נגר, בת 31 מקיבוץ גינוסר, נמצאה בדצמבר 2016 עם סימני חבלה קשים בראשה ליד צומת מגדל בצפון הארץ. לפי הסדר הטיעון, רושרוש היה בן זוגה במשך כשנה וחצי, שבמהלכן נהג להכות אותה. נגר המשיכה את הקשר הרומנטי עמו, תוך שהיא מסתירה זאת ממשפחתה ומחבריה.

כמה שבועות לפני הרצח התלוננה נגר במשטרה על אלימות מצדו של רושרוש. בעקבות תלונתה, רושרוש נעצר לחמישה ימים והוצא נגדו צו הרחקה מנגר למשך שבועיים. לאחר מכן, סגרה המשטרה את התיק נגד רושרוש מחוסר ראיות, בעקבות סירובה של נגר להעיד נגדו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ