מנדלבליט לאוחנה: מכתבך רצוף האשמות שווא, לא נירתע מהשמצות וקונספירציות

היועמ"ש מתח ביקורת על השר לביטחון הפנים, שביום שישי טען כי מנדלבליט מתעלם מפניות בעניין איומים על נתניהו. היועמ"ש מנה את הטיפול בכל הסוגיות בנושא, וכתב: "ההחלטות מתקבלות אך ורק על בסיס מקצועי וענייני, ולעולם לא משיקולים זרים או אישיים"

נטעאל בנדל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מנדלבליט בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, בינואר
מנדלבליט בכנס של המכון למחקרי ביטחון לאומי, בינוארצילום: עופר וקנין

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט מתח היום (שני) ביקורת על טענותיו של השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, לפיהן היועמ"ש מתעלם מפניות בעניין איומים על ראש הממשלה בנימין נתניהו. "למרבה הצער, המכתב רצוף האשמות שווא חסרות כל ביסוס בנוגע למערכת אכיפת החוק", כתב מנדלבליט, בהתייחס למכתב ששלח אליו אוחנה ביום שישי בנושא, והופץ לכלי התקשורת.

"קיבלתי את מכתבך, אשר הופץ לכלי התקשורת ביום שישי האחרון בשעות אחר הצהריים, בשעה שכולנו עוסקים בלא לאות בטיפול בסוגיות המשפטיות הבוערות הקשורות להתמודדות המדינה עם מגפת הקורונה, והשלכותיה החברתיות, הבריאותיות והכלכליות", כתב מנדלבליט.

אוחנה בישיבת ממשלה, במאיצילום: אוהד צויגנברג

מנדלבליט מנה במכתבו שבע פניות מהמשטרה למשרדו מתחילת מאי ועד היום, העוסקות בחשד להסתה נגד נתניהו או בני משפחתו. הוא הבהיר כי בשלושה מהמקרים אושר לפתוח בחקירה, באחד מהם הוגש כתב אישום; בשניים מהמקרים החשד היה איומים ולכן הנושא עבר לטיפול המשטרה – שבסמכותה לפתוח בחקירה; וציין שני מקרים נוספים שעדיין מצויים בבחינה.

לסיכום, כתב מנדלבליט לאוחנה: "ההחלטות בייעוץ המשפטי לממשלה ובמערכת אכיפת החוק מתקבלות אך ורק על בסיס מקצועי וענייני, ולעולם לא משיקולים זרים או אישיים. גם אל מול השמצות והפצה של תיאוריות קונספירטיביות משוללות קשר למציאות, אנו לא נירתע מלבצע את תפקידנו, ונפעל תמיד כאמור לפי הדין".

ביום שישי פנה אוחנה למנדלבליט לאחר שהיועמ"ש דחה את פנייתו להורות על חקירת התבטאויות נגד נתניהו ברשתות החברתיות. "ממכתבך הזחוח, עולה כי אינך לוקח ברצינות את פנייתי בנוגע לאיומים הגוברים על חיי ראש הממשלה ובני משפחתו", כתב אוחנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ