העליון הורה על עצירה חלקית של העבודות באתר הקבורה המוסלמי ביפו

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחאה על העבודות באתר הקבורה המוסלמי ביפו, ביוני
בר פלג
בר פלג

בית המשפט העליון הורה היום (חמישי) על עצירה חלקית של העבודות של עיריית תל אביב באתר קבורה מוסלמי ביפו. זאת בעקבות ערעור שהגישה המועצה המוסלמית על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב, שהתיר להמשיך בעבודות. באתר אמור להיבנות מעון לדרי רחוב, והעבודות הוקפאו עד לדיון בנושא.

בערעור טענה המועצה המוסלמית כי אם יחודשו העבודות באתר, לא ניתן יהיה להשיב את המצב לקדמותו, ייגרם נזק לקברים והערעור יתייתר. בעירייה טענו כי הערעור הוגש בחוסר ניקיון כפיים ותום לב ותוך ניצול לרעה של הליכי המשפט, וכי ישנו אינטרס הציבורי שבהקמת המבנה לצורך שיכון דרי רחוב במקום.

השופט יוסף אלרון כתב כי "מבלי לקבוע מסמרות באשר לסיכויי הערעור, הרי שלא ניתן להתעלם מכך שביצוע העבודות במקרקעין, תוך פינוי חלק מהקברים במקום – הכרוך לכל הפחות בפגיעה ברגשותיהם הדתיים של המבקשים – עלול לייתר את הערעור. משמתווה העירייה מאפשר את התחלת העבודות במקום לפחות באופן חלקי מבלי לפגוע בקברים הנמצאים בו, אני מורה על עיכוב ביצוע עבודות הכרוכות בפגיעה בקברים הנמצאים במקרקעין בלבד".

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בחודש שעבר את עתירת המועצה המוסלמית ביפו נגד המשך העבודות באתר הקבורה העתיק אל-אסעאף. השופטת לימור ביבי ביטלה את צו הביניים שהוצא נגד העבודות, וקבעה כי העירייה יכולה לחזור לעבוד במקום באופן מיידי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ