תושב תל מונד שרצח את גרושתו וקבר את גופתה בחצר ביתה נשלח למאסר עולם

השופטים גזרו על דוד חיים שנתיים מאסר נוספות כיוון שטען שגרושתו נעדרת, וקבעו כי יפצה את בנותיו ב-250 אלף שקלים. לדבריהם, "כדי להציל את עורו, הקריב הנאשם את שלום הבנות"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד חיים בבית המשפט המחוזי בלוד, בשנה שעברה

בית המשפט המחוזי בלוד גזר אתמול (חמישי) מאסר עולם ועוד שתי שנות מאסר בפועל על תושב תל מונד, דוד חיים, שהורשע בחודש שעבר ברצח גרושתו אופירה חיים, בשיבוש הליכים ובמסירת ידיעות כוזבות. חיים נעצר זמן קצר לאחר הרצח שהתרחש לפני שנתיים, הודה ושחזר את המעשה. השופטים, מנחם פינקלשטיין, ליאורה ברודי ורמי אמיר, גזרו עליו שנתיים מאסר בפועל בנוסף על מאסר העולם, כיוון שתחילה טען כי גרושתו נעדרת אף שקבר אותה בחצר ביתה. השופטים גם קבעו שחיים יפצה את בנותיו ברבע מיליון שקלים.

אופירה חיים

"הבנות היטלטלו בין תקווה לייאוש עד אשר התגלה הסוף המר", כתבו השופטים בהכרעת הדין. לדבריהם, חיים "גרם על פני תקופה ארוכה לבנותיהם לסבל ולטלטלה נפשית, אשר השאירו חותמם בנפשן עד עצם היום הזה". הם הוסיפו כי העבירות "נעשו בצורה מתוכננת, קרת רוח ודורסנית", וכי "כדי להציל את עורו, הקריב הנאשם את שלומן הנפשע של הבנות ובכחש הובילן בנתיבי חיפוש אחר אמן תוך שהוא גורם להן להסתייע בגורמים שונים".

אופירה חיים נעלמה ב-22 ביוני 2018, וגופתה נמצאה ביולי 2018 בבור בחצר ביתה שבתל מונד, בתום שבועיים של חיפושים. לפי כתב האישום, בזמן שגרושתו היתה בחו"ל שכר דוד חיים עובד זר שיחפור עבורו את הבור בחצר הבית, שבו גרו ביחידות דיור נפרדות. כשאופירה חיים חזרה לארץ ושאלה למה נועד הבור, היא נענתה כי מדובר ביישור שיפוע הקרקע.

משפחת הנרצחת אופירה חיים בבית המשפט המחוזי בלוד, בשנה שעברהצילום: מוטי מילרוד

לפי כתב האישום, ביום שבו נעלמה אופירה חיים קרא לה בעלה לשעבר לצאת לחצר הבית, וביקש ממנה לבצע שינויים שיקלו על חייה של אמו, המתגוררת אף היא באותו בניין. כשסירבה לבקשותיו, לפי כתב האישום, "התנפל עליה מאחור, כרך בחוזקה חוט ניילון סביב צווארה וחנק אותה במשך עשר דקות". לאחר מכן, נכתב כי הוא וידא שהיא מתה. בנוסף, לפי כתב האישום, חיים קבר את גופתה בבור, ניפץ את מכשיר הטלפון הסלולרי שלה בפטיש, גזר את כרטיסי האשראי והתעודות שלה והשליך לפח הזבל את חפציה.

בעדותו בבית המשפט לפני כשנה אמר חיים כי לא תכנן את הרצח, אלא עשה זאת בעיצומו של סכסוך ובאופן ספונטני. "לא ידעתי מה קרה, נכנסתי לאמוק. אני אדם נורמטיבי, פחדתי שיתפסו אותי והחלטתי להיפטר מהדבר הזה", אמר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ