שלושה חודשי מאסר הוטלו על אשה שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות של אמה

ספיר ניסני הודתה כי שפכה ב-2016 שמן רותח על אמה מרים, שמתה מסיבוכים במהלך אשפוזה. השופטת כתבה כי "הנאשמת מתמקדת בקשייה ובמכאוביה, תוך התעלמות כמעט מוחלטת מכך שהביאה לגרימת מות אמה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אולם בית משפט, ארכיון

בית משפט השלום בפתח תקוה גזר היום (ראשון) שלושה חודשי מאסר בפועל על ספיר ניסני, שהורשעה בגרימת מוות ברשלנות של אמה ב-2016. ניסני הודתה כי שפכה שמן רותח על אמה, מרים ניסני, שמתה לאחר שאירע סיבוך רפואי בעת אשפוזה. היא תחל לרצות את עונשה בספטמבר. השופטת, אליאנא דניאלי, ביקרה את ניסיונותה הנשנים של ניסני לדחות את הדיונים בעניינה, וכתבה בגזר הדין כי היא "מתמקדת בקשייה ובמכאוביה, תוך התעלמות כמעט מוחלטת מהעובדה שהביאה לגרימת מות אמה".

ניסני הודתה כי שפכה שמן רותח על אמה באפריל 2016, בעת שגרה עמה בכפר סבא. בגזר הדין נכתב כי ניסני נכנסה לחדר אמה הישנה עם השמן בעת שניסתה לרקוח תכשיר נטורופתי, וניגשה לארון התבלינים שאמה שמרה ליד מיטתה. בחדר החשוך נתקלה ניסני בשואב אבק ואיבדה אחיזה על הסיר, שתכולתו נשפכה על אמה. האם שסבלה מכוויות טופלה במרכז הרפואי תל השומר, שם אירע סיבוך בפרוצדורה שנלוותה להרדמתה. לאחר כחודשיים, מתה האם מכשל רב מערכתי.

ספיר ניסניצילום: פייסבוק

ניסני הגיעה לדיון בגזר דינה הבוקר בעקבות צו הבאה שהוציאה נגדה השופטת דניאלי, זאת לאחר שסירבה להגיע לדיונים בעניינה בטענה כי היא צריכה לשהות בבידוד. הפרקליטות ביקשה לגזור עליה שלושה חודשי מאסר בפועל לאחר שסירבה להתייצב אצל שירות המבחן עבור בחינת עונש של עבודות שירות. "הנאשמת ביקשה שוב ושוב לדחות את הדיונים, מנימוקים אשר בחלקם התברר כי אין בהם ממש", כתבה השופטת בגזר הדין, והוסיפה כי ניסני החליפה חמישה מבאי כוחה בסנגוריה הציבורית בשל התנהלותה מולם, ולבסוף החלה לייצג את עצמה.

"בית המשפט הפגין אורך רוח רב כלפי הנאשמת, אשר ניצלה עד תום כל זכות דיונית ומהותית העומדת לרשותה, כמו גם את תקופת החירום בה אנו מצויים, ועשתה כל שניתן על מנת לדחות את סיום ההליך", כתבה דניאלי. היא הוסיפה כי "הנאשמת, עיתונאית במקצועה – רהוטה, ומתבטאת היטב בכתב ובעל פה. ואולם למרבה הצער, מנווטת הנאשמת את יכולותיה אלו לכדי התנהלות מניפולטיבית שיטתית". לבסוף סיכמה השופטת כי "הנאשמת עצמה משלמת מחיר על מעשיה ואף היא קורבן להם, ואולם דומה כי היא מרוכזת במחירים אותם היא נאלצה לשלם, שעה שאת מחיר רשלנותה שילמו בראש ובראשונה אמה, וכן אחיותיה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ