בר פלג
נטעאל בנדל

נציב התלונות על השופטים, שופט העליון בדימוס אורי שהם, דחה היום (שני) תלונה נגד שופט בית המשפט העליון ג'ורג' קרא בעניין ניגוד עניינים שבו כביכול היה מצוי בעת שדן בעתירה. לפני כחודש וחצי פורסם ב"הארץ" כי השופט קרא דן בשנה שעברה בעתירה נגד עבודות בנייה באתר הקבורה המוסלמי העתיק ביפו, אף שכלל את העותרת - המועצה המוסלמית ביפו - ברשימת המניעויות שלו. הנציב שהם קיבל את עמדתו של קרא, שלפיה דן בנושא בשל דחיפות העניין.

לפי הפרסום, באפריל שעבר דן קרא בעתירה שהגישה המועצה המוסלמית ביפו נגד רשות העתיקות ועיריית תל אביב, נגד בניית מעון לדרי רחוב על אתר הקבורה. העתירה הוגשה ביום שבו החלו עבודות בנייה באתר, לאחר כישלון המשא ומתן בין הצדדים. קרא, שהיה אז שופט תורן, הוציא באותו יום צו לעצירת העבודות. כחודש לאחר מכן העביר את העתירה לדיון בהרכב של שלושה שופטים אחרים.

השופט קרא כתב במענה לתלונה נגדו, שהגיש שמאי גליק מארגון "צלמו" בעקבות הפרסום ב"הארץ", כי אין ולא היתה לו כל היכרות עם המועצה המוסלמית או מי מחבריה, וכי "הטיפול בעתירה נעשה מפאת דחיפות העניין ורגישותו, כעולה מהמפורט בעתירה". קרא הוסיף: "דומני כי המתלונן רואה צל הרים כהרים ומבקש באמצעות התלונה לנגח לא רק אותי, אלא את מערכת המשפט כולה". בהחלטתו קבע שהם כי "מדובר בעניינים הנתונים לשיקול דעתו של השופט, וככזה הוא אינו נתון לביקורות של הנציב".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ