הפרקליטות צפויה להעמיד לדין את בעלי הפעוטון ברמלה וחמש סייעות ביום ראשון

לחשודים מיוחסות עבירות של תקיפת חסר ישע ואי-דיווח על ההתעללות. ביהמ"ש האריך עד יום ראשון את מעצרם של בעל הגן משה ברסי ושל חמש סייעות. בעלת הגן ליטל ברסי שוחררה למעצר בית

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אחת החשודות בדיון וידיאו בהארכת מעצרה בבית משפט השלום בראשון לציון, לפני שבועיים
בר פלג
בר פלג

הפרקליטות מתכוונת להגיש ביום ראשון כתבי אישום נגד ליטל ומשה ברסי, בעלי הפעוטון ברמלה שבו התרחשה לפי החשד התעללות בפעוטות, וכן נגד חמש סייעות שעבדו בגן - כך עולה מהצהרת תובע שהגישה היום (רביעי) המשטרה לבית משפט השלום בראשון לציון. המשטרה מייחסת לחשודים בין היתר תקיפה של חסר ישע ואי-דיווח על ההתעללות. בית המשפט האריך עד ליום ראשון את מעצרם של משה ברסי וחמש סייעות. שתי סייעות נוספות שוחררו למעצר בית, כמו גם ליטל ברסי. המשטרה הודיעה שתערער על שחרורה של ברסי.

בדיון בשבוע שעבר אמרה השופטת זהר דיבון סגל כי הראיות שאספה המשטרה מצביעות על 200 מקרי התעללות בפעוטות בגן בתוך חודש וחצי. לפי המשטרה, "האירועים שתועדו כללו בין היתר סטירות, דחיפות, זריקת חפצים לעבר הפעוטות כמו מגבונים וצעצועים, בעיטות, כיסוי פניהם של הפעוטות בבדים וחיתולים, משיכת הפעוטות, הטחות למזרן, האכלת הפעוטות בחטיפים שפוזרו על הרצפה, טלטול תינוקות בזמן האכלתם, הושבה בכוח, קשירתם בבד לכיסא וניעור הפעוטות". בני הזוג ברסי טענו כי לא היו מודעים להתעללות.

שר המשפטים, אבי ניסנקורן, הפיץ היום תזכיר חוק המחייב הטלת עונש מאסר על מי שיורשע בהתעללות בפעוטות. לפי החוק, הענישה על תקיפת פעוט תוכפל, גם במקרים שבהם לא גרמה התקיפה חבלה. במקביל הודיע שר העבודה והרווחה איציק שמולי על מבצע אכיפה, שבמסגרתו יבצעו עשרות פקחים ביקורות פתע באלפי גנים. שמולי הוסיף כי יפעל ליישום החוק המחייב התקנת מצלמות במעונות יום ובפעוטונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ