ארבע סייעות בפעוטון ברמלה מואשמות בתקיפה ובהתעללות ב-26 ילדים

הסייעות מואשמות כי התעללו בילדים במשך כחודש וחצי. אחת מהן אמרה בחקירתה כי המעשים, שתועדו במצלמות האבטחה, היו חלק ממשחק, ואחרת אמרה כי ניסתה להעיר את אחד הילדים

בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שתי סייעות בדיון וידאו בבית המשפט המחוזי-מרכז בלוד, היום
בר פלג

הפרקליטות הגישה היום (ראשון) כתב אישום נגד ארבע סייעות שעבדו בפעוטון ברמלה בגין התעללות ותקיפת קטין. לפי כתב האישום, הסייעות התעללו ותקפו 26 פעוטות בגן במשך חודש וחצי. כתב האישום הגדיר את מעשיהן כ"התעללות שיטתית בקטינים".

ארבע הנאשמות הן רוחמה סעד, נירית שויד, ננה (חני) צאצאשווילי ואורלי שרגני. ההתעללות בפעוטון נחשפה באמצעות שמונה מצלמות שהיו בגן. לפי כתב האישום, הסייעות אחזו בפעוטות בחוזקה, משכו בידיהם וברגליהם וגררו אותם, הצליפו בהם באמצעות חיתולי בד, הרימו פעוטות והטיחו אותם בחוזקה על מזרנים או כיסאות, סטרו להם, והשליכו עליהם חבילות מגבונים וצעצועים. בנוסף, הסייעות מואשמות כי נהגו להשפיל את הפעוטות בכך שפיזרו חטיפים על הרצפה ואילצו את הילדים לאכול מהם.

עוד עולה מכתב האישום כי הסייעות צאצאשווילי ושרגני האכילו את הפעוטות בכוח בעודם יושבים בטרמפולינה, והתעלמו מהבכי שלהם. לאחר מכן נענעו השתיים את הטרמפולינה בחוזקה כך שראשי הפעוטות כמעט והוטחו ברצפה.

בחקירותיהן הכחישו הסייעות את המיוחס להן. סעד אמרה כי התנהגותה שתועדה במצלמות היתה תקינה. כך, לדוגמה, הסבירה כי השליכה חבילות מגבונים על הפעוטות כחלק ממשחק עמם. צאצאשווילי עומתה עם תיעוד שבו היא נראית משליכה צעצועים לעבר פעוטה שנרדמה על המזרון, והסבירה כי התכוונה להעיר את הפעוטה והשליכה לעברה "חלש" את הצעצועים. הסייעת שרדני טענה כי גררה על המזרון את אחת הפעוטות משום שהיתה כבדה לה.

עו"ד נעמי מששה מפרקליטות מחוז מרכז מסרה כי "מסוכנותן של המשיבות מקבלת משנה תוקף, בהתחשב בעובדה שפגעו בתינוקות ובפעוטות רכים, חלקם ללא יכולת שפתית כלל, וחלקם בשלבים הראשוניים של ההתפתחות השפתית, שאין ביכולתם לספר ולפנות לסיוע מהוריהם. כל זאת שעה שהמשיבות אמונות  על שמירת שלומם הפיזי והנפשי של הקטינים והן פוגעות בהם שוב ושוב".

בדיון לפני כשבועיים אמרה השופטת זהר דיבון סגל כי הראיות שאספה המשטרה מצביעות על 200 מקרי התעללות בפעוטות בגן בתוך חודש וחצי. לפי המשטרה, "האירועים שתועדו כללו בין היתר סטירות, דחיפות, זריקת חפצים לעבר הפעוטות כמו מגבונים וצעצועים, בעיטות, כיסוי פניהם של הפעוטות בבדים וחיתולים, משיכת הפעוטות, הטחות למזרן, האכלת הפעוטות בחטיפים שפוזרו על הרצפה, טלטול תינוקות בזמן האכלתם, הושבה בכוח, קשירתם בבד לכיסא וניעור הפעוטות". בעלי הגן, ליטל ומשה ברסי, טענו כי לא היו מודעים להתעללות.

בשבוע שעבר הפיץ שר המשפטים, אבי ניסנקורן, תזכיר חוק המחייב הטלת עונש מאסר על מי שיורשע בהתעללות בפעוטות. לפי החוק, הענישה על תקיפת פעוט תוכפל, גם במקרים שבהם לא גרמה התקיפה חבלה. במקביל הודיע שר העבודה והרווחה איציק שמולי על מבצע אכיפה, שבמסגרתו יבצעו עשרות פקחים ביקורות פתע באלפי גנים. שמולי הוסיף כי יפעל ליישום החוק המחייב התקנת מצלמות במעונות יום ובפעוטונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ