פלסטיני חירש נורה במחסום קלנדיה; מאבטח נחקר בחשד שירה בו בניגוד לנהלים

הפלסטיני, תושב שכם בשנות ה-60 לחייו, התקדם לעבר מעבר שמיועד לכלי רכב ונפצע קל-בינוני מהירי. אחד המאבטחים נחקר בחשד שירה ללא הצדקה ושלא לפי נוהל מעצר חשוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המאבטחים וגבר שנפצע במחסום קלנדיה, היום

מאבטחים אזרחיים במחסום קלנדיה שבצפון ירושלים ירו היום (שני) בהולך רגל שהתקדם לעבר מעבר המיועד לכלי רכב ופצעו אותו באורח קל-בינוני. לפי המשטרה, מבדיקה ראשונית עולה כי מדובר בהולך רגל בשנות ה-60 לחייו, חירש ואילם. המשטרה פתחה בחקירה ועיכבה אחד מהמאבטחים בחשד שירה בפלסטיני ללא הצדקה ושלא לפי נוהל מעצר חשוד. המאבטח שוחרר למעצר בית של חמישה ימים. עוד מסרה המשטרה כי יש לה תיעוד של הירי.

מוקדם יותר מסרה המשטרה כי "המאבטחים קראו לעברו מספר פעמים לעצור ומשזה לא קרה ביצעו לעברו נוהל מעצר חשוד - במסגרתו בוצע לעברו ירי שממנו נפגע בפלג גופו התחתון". הולך הרגל, תושב שכם, פונה לבית החולים שערי צדק בירושלים.

מחסום קלנדיה, ב-2019צילום: אמיל סלמן

המשרד לביטחון הפנים אסר לאחרונה על עובדיו ועל נציגי המשטרה להשתתף בדיוני וועדה בין-משרדית לשיפור טיפול כוחות האכיפה והביטחון באנשים עם מוגבלויות. גורמים בוועדה, שהוקמה לאחר הירי למוות בפלסטיני איאד אל-חלאק, העריכו כי ההחלטה קשורה למאבקי כוח ויריבות פוליטית ומתחו ביקורת על התנהלות המשרד לביטחון הפנים. 

לדברי גורם המעורה בעבודת הוועדה, לאחר שבלשכת השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, גילו כי נציגי המשטרה משתלבים בדיונים של ועדות המשנה, "יצאה הוראה האוסרת על כך". "ההחלטה פוגעת באופן ממשי בעבודת הוועדה, שכל מטרתה היא לשפר את היחס שמקבלים אנשים עם מוגבלות שכלית או נפשית משוטרים ומאבטחים", אמר גורם נוסף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ