חמישה עוכבו בקטטה בכנרת; עד ראייה: עשרות צעקו "מוות לערבים" לעובדים בחוף

לפי המשטרה, הקטטה התפתחה לאחר ששלושה עובדי ניקיון ביקשו משני נערים להנמיך את המוזיקה. החמישה הורחקו מהחוף. מנהל עבודה שהיה עד לתקרית: העובדים הסתתרו בקרוואן ויידו עליהם אבנים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חוף בכנרת, בשבוע שעבר. למצולמים אין קשר לכתבה
נעה שפיגל
נעה שפיגל

חמישה בני אדם עוכבו אתמול (שלישי) לחקירה בחשד שהשתתפו בקטטה בחוף כורסי בכנרת. מחקירת המשטרה עולה כי שלושה עובדי ניקיון ניגשו לשני נערים בני 15 ו-16 שבילו בחוף וביקשו מהם להנמיך את המוזיקה שהשמיעו. עוד עולה כי לאחר מכן התפתח במקום עימות בהשתתפות עשרות צעירים. החמישה שוחררו בתנאים מגבילים והורחקו מהחוף ולא נזקקו לטיפול רפואי.

מנהל העבודה בחוף שהיה עד לתקרית, באסם זועבי, סיפר כי עובדי הניקיון הסתתרו בקרוואן, ובמקום התאספו כ-200 צעירים. לדברי זועבי, הצעירים יידו אבנים על הקרוואן וצעקו "מוות לערבים". הוא הוסיף כי הצעירים השתמשו גם בגז פלפל. ברשות הכנרת אישרו כי נעשה שימוש באבנים ובגז פלפל וכי נשמעו קריאות "מוות לערבים". מנגד, במשטרה אומרים כי עובדי הניקיון לא התלוננו על קריאות "מוות לערבים" או על זריקת אבנים.

התקרית אירעה אתמול סמוך לחצות בחוף כורסי. לפי זועבי, "עובדי ניקיון ומנהל משמרת שאספו את הזבל באו לקבוצה של צעירים וביקשו לסגור את המוזיקה כי זה חוף שקט, ואז התנפלו עליהם". לדבריו, "העובדים התחבאו בקרוואן. כשהגעתי ראיתי 200 אנשים זורקים אבנים על הקרוואן וצועקים תוך כדי. אם לא היינו מגיעים היו שורפים אותם".

זועבי מתח ביקורת על המשטרה. "את מי המשטרה לקחה לחקירה? את עובדי הניקיון", אמר, "משעה אחת בלילה עד 11 בבוקר הם היו בחקירה. לא עצרו אפילו אחד מה-200 איש שתקפו". לדבריו, "כל לילה צועקים 'מוות לערבים'. כבר חודש זה ככה", אך הוא הוסיף כי אתמול הדברים הסלימו עוד יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ